دیاکو عزیزی

سئو و هوش مصنوعی

آینده سئو و هوش مصنوعی

با رشد هوش مصنوعی رفتارهای جستجوی کاربران تغییر کرده است. و این برای بهینه سازی محتوا قطعا تغییراتی به همراه دارد. سئو و هوش مصنوعی میتوانندبرای رسیدن جواب کاربران به هم کمک کنند.

رابط کاربری که امروزه آن را می‌شناسیم به احتمال خیلی زیاد تا سه سال دیگر تغییرات بسیاری زیادی خواهد کرد. در سال 2004 اگر به یاد داشته باشید گوگل از یاهو پیشی گرفت و کسی این باور را نداشت که همچین اتفاقی بی‌افتد.

در طول سالها یاهم رابط کاربری بسیار بهتری داشت اما به یکباره گوگل تجربه بهتری را برای کاربران به ارمغان آورد.

صفر کلیک

چند سال قبل یکی از اولین افرادی که ادعا داشت که جستجو‌های کلیک به صفر می‌رسد رند فیکشن بود. و به گفته آقای فیکشن جستجوی های ارگانیک گوگل به صفر کلیک میرسد.

اما این به این معنی بود که گوگل به دنبال تجربه رابط کاربری بهتری بود. به این معنا که کاربران به دنبال جواب سوالات خود بودند نه اینکه فهرستی از لینک‌ها را داشته باشند.

هر متخصص سئوی این را به خوبی می‌داند که 70 درصد کاربران بر روی سه لینک اول جستجو کلیک می‌کنند. در آینده هم کاربران از گوگل برای تحقیق بیشتر استفاده می‌کنند و نتایج بهتر و جواب سوالات خود را جستجو می‌کنند.

اما باید این انتظار را داشت که وقتی روی سه لینک اول جستجو کلیک نکنند در کجا به جواب سوال خود خواهند رفت! دقیق هوش مصنوعی

سئو و هوش مصنوعی

آیا سئو از بین می‌رود.

ما همواره به دنبال این بوده‌ایم که سرانجام سئو چه خواهد شد؟ تا زمانیکه انسان‌ها به دنبال جواب و یا چیزی که به آن نیاز دارند باشند. سئو نیز وجود خواهد داشت.

قطعا تغییرات بسیار زیادی خواهد کرد که حتی امروزه هم شاهد آن هستیم برای مثال آخرین اپدیت هایی که در مارس 2024 امسال اتفاق افتاد.

اما سوال شما در مورد اینکه هوش مصنوعی در همه زمینه ها برای رسیدن به جواب کمک بسیار زیادی می‌کند پس چرا باید در نتایج جستجو دنبال جواب بگردیم هم جالب است.

جواب این سوال فقط در گذر زمان میتوان یافت. اما مطمئنا جهان به سئو و سئوکاران بیشتری در طیف‌های مختلف نیاز خواهد داشت

SEO در دنیای هوش مصنوعی

اما پاسخ اینکه در دنیای هوش مصنوعی سئو چه جایگاهی دارد و چگونه خواهد بود نگاهی بیاندازیم. با توجه به تحقیقی که semrush انجام داده است 69 درصد از جستجوهای یک تا چهار کلمه‌ای در نوار جستجوی گوگل از کلماتی مانند وضعیت اب و هوای فردا یا نزدیک ترین رستوان و …. استفاده می‌کنند.

این نشان می‌دهد که نتایج و نحوه سوال از موتور‌های جستجو مرتبا در حال تغییر است. پس در آینده نیز نحوه سوال از جستجوگرها نیز تغییر خواهد کرد که ما باید خود را با آن وفق دهیم.

بیشتر بخوانید : نحوه استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا

آیا هوش مصنوعی آماده است؟

نه به صورت کامل اما قطعا اگر با هوش مصنوعی کار کرده باشید در بسیاری از مسائل مانند ترجمه ها و یا حل مسائل ریاضی کمک بسیاری به شما می کند.

اما اگر کمی عمیقتر شوید می‌فهمید که هوش مصنوعی نمی‌تواند آنقدر ها هم جواب های عمیقی به شما بدهد. امروزه بسیاری از کاربران اگر نتیجه جوابهای خود را در هوش مصنوعی دریافت نکردند یا به صورت ناقص دریافت کنند به سمت جستجوگرها مانند گوگل خواهند رفت و نتایج سوالات خود را در آنها پیدا می‌کنند.

فناوری هوش مصنوعی واقعا انقلابی است، اما هوش مصنوعی باید آموزش داده شود. در حال حاضر، اکثر LLM ها بر روی هر داده ای که می توانند در اینترنت عمومیت پیدا کنند، آموزش می بینند.

اشتراک گذاری مقاله در :

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
X
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x