دیاکو عزیزی

هشدار گوگل در مورد خطای Soft 404 بر روی سئو

هشدار گوگل در مورد خطای Soft 404 بر روی سئو

گری ایلز از گوگل در مورد تأثیر خطای Soft 404 بر روی خزیدن سایتها هشدار داد و توصیه می‌کند که حتما برای بهبود کارایی و سئو این نوع خطاها را مدیریت کنید.

این اشتباهات به ظاهر بی ضرر می توانند بر تلاش های سئو تأثیر منفی بگذارند.

آشنایی با خطای Soft 404

خطای Soft 404 زمانی رخ می‌دهند که یک وب سرور یک کد وضعیت استاندارد HTTP «200 OK» را برای صفحاتی که وجود ندارند یا حاوی پیام‌های خطا هستند، برمی‌گرداند. این باعث گمراه شدن کراولر‌های وب می‌شود و منابع را برای محتوای ناموجود یا غیر مفید هدر دهند.

ایلیز این تجربه را به بازدید از یک کافی شاپی تشبیه کرد که در آن همه موارد با وجود فهرست شدن در منو، در دسترس نیستند. در حالی که این سناریو ممکن است برای مشتریان انسانی خسته کننده باشد، مشکل جدی تری برای خزنده های وب ایجاد می کند.

ایلز این را بیشتر به کافی شاپ تشبیه کرد و گفت شما فکر کنید که همه فهرست‌ها در منوی سایت با وجود اینکه نمایش داده می‌شوند اما در دسترس کاربر نیستند. و این ممکن است برای کاربران خسته کننده نیز باشد اما مشکلی جدیتری بار یکراولرهای وب ایجاد می کند.

خزند‌های وب این موضوع را اینگونه تفسیر می‌کنند که واکشی با موفقیت انجام شده حتی اگه محتوا اساسا فقط یک پیام خطا نیز باشد. در نتیجه ممکن است بارها و بارها به همان صفحه بازگردند و به این صورت منابع شما را هدر دهند که اگر همچین صفحاتی وجود داشته باشد به طور تصاعدی نیز بیشتر خواهد شد

گری ایلز

راهکار برای رفع خطا

پیامدهای خطای Soft 404 برای استفاده از منابع کراولر یا خزنه ناکارآمد خواهد بود.

به گفته ایلیز، بعید است که این صفحات در نتایج جستجو ظاهر شوند زیرا ممک است فیلتر می شوند.

برای مقابله با این مشکل، ایلز توصیه می‌کند زمانی که سرور یا کلاینت با خطا مواجه می‌شود، کد وضعیت HTTP مناسب را ارائه کنید.

این به خزنده ها اجازه می دهد تا موقعیت را به درستی درک کنند و منابع خود را به طور مؤثرتری تخصیص دهند.

Illyes همچنین نسبت به خزنده‌های محدودکننده که با پیام‌هایی مانند «TOO MANY REQUESTS SLOW DOWN» ظرهر می‌شوند هشدار داد، زیرا خزنده‌ها نمی‌توانند چنین دستورالعمل‌های مبتنی بر متن را تفسیر کنند.

بیشتر بخوانید : استراتژی سئو و راهکارهای پیش رو

چرا خطای Soft 404 مهم است؟

خطاهای Soft 404 می تواند بر خزیدن و indexing وب سایت تأثیر بگذارد.

با پرداختن به این مسائل، خزنده‌ها می‌توانند روی ایندکس صفحات که دارای محتوای ارزشمندی هستند تمرکز کنند و به طور بالقوه دید سایت را در نتایج جستجو بهبود بخشند.

حذف خطاهای Soft 404 همچنین می تواند منجر به استفاده کارآمدتر از منابع سرور شود، زیرا خزنده ها پهنای باند را برای بازدید مکرر از صفحات خطا هدر نمی دهند. و هر بار به این نوع صفحات سر نمیزنند.

رفع خطای Soft 404

برای شناسایی و رفع خطای Soft 404 در وب سایت خود، مراحل زیر را در نظر بگیرید:

  • به طور منظم گزارش‌های کراول و گزارش‌های مربوط به خزیدن وب‌سایت خود را برای شناسایی صفحاتی که کدهای وضعیت HTTP 200 را علیرغم حاوی پیام‌های خطا برمی‌گردانند، شناسایی و تزجیه و تحلیل کنید (اسکریمینگ فراگ میتواند بسیار کمک کننده باشد.)
  • برای اطمینان از اینکه صفحات خطا با کدهای وضعیت HTTP مناسب (به عنوان مثال، 404 برای یافت نشد، 410 برای حذف دائمی) ارائه می شوند، مدیریت صحیح خطا را در سرور خود اجرا کنید.
  • از ابزارهایی مانند کنسول جستجوی گوگل برای نظارت بر پوشش سایت خود و شناسایی صفحاتی که به عنوان خطاهای 404 پرچم گذاری شده اند استفاده کنید.
  • پرداختن به خطای Soft 404 می تواند کراول کردن، indexing و سئو وب سایت شما را بهبود بخشد.

اشتراک گذاری مقاله در :

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
X
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x