ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند بسیار هوشمند باشند. اما فاقد تجربه و آن دانش مورد لازم برای سئوی مهم و موثر هستند. در حال حاظر هوش مصنوعی جایگزین متخصصان سئو نخواهد شد و متخصصان سئو باید در راس کار باشند و این موضوع نیز مهم است.

این موضوعی است که در حال حاضر به سئو مربوط می شود. و با افزایش بحث ها و ترساندن در رسانه ها در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی منجر به از دست دادن شغل می شود، جای تعجب نیست.

“آیا هوش مصنوعی جایگزین متخصصان سئو خواهد شد؟”

نه، به نظر نمیرسد همچین اتفاقی بی‌افتد. اما ترس محسوسی وجود دارد و قابل درک است.

افرادی هستند که با نگرانی به سمت حرفه های با ثبات تر فکر می کنند. اما وقتی به این فکر میکنند که هوش مصنوعی میتواند جای آنها را بگیرد. در نتیجه این حرفه دیگر پایدار نخواهد بود.

چرا در حال حاضر چنین ناراحتی در جامعه سئو وجود دارد؟ ما قبلاً با سر و صداهای بسیاری که میگفتند “سئو مرده است” روبرو شده بودیم. پس چرا در حال حاضر احساس متفاوتی وجود دارد؟

چرا هوش مصنوعی باعث ترس بسیاری از افراد شده؟

هوش مصنوعی فقط از منظر “اگر سرکش شود و جهان را تسخیر کند” تهدید کننده نیست. اگرچه مطمئنم افرادی هستند که شبانه روز به آن فکر می کنند.

هوش مصنوعی به عنوان ابزاری معجزه آسا که در زمان صرفه جویی می کند و نیروی کار را کاهش می دهد، تبلیغ می شود. می تواند استراتژی ها را ارائه دهد و فرآیندها را خودکار کند. به علاوه، حقوق استخدامی ندارد.

خطر از دست دادن شغل با پیدایش هوش مصنوعی چیز فرضی نیست.

همه می بینند که ChatGPT با احتیاط (اگر خوش شانس باشیم) در محل کارمان برای ساده کردن وظایف سنگین مدیران استفاده می شود. مهندسان برای ساده کردن و به مانند یک دستار از آن استفاده می‌کنند.

نگرانی این است که این تنها یک گام کوچک بین ساده‌سازی فرآیندها و حذف کامل مداخلات انسانی است.

استفاده از هوش مصنوعی در سئو

من شک ندارم که شما سعی کرده اید از هوش مصنوعی در جریان کاری خود استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا عناوین متا را بهتر بنویسید یا به شما امکان می دهد یک اسکریپت پیچیده پایتون را بخوبی تکمیل کنید.

هوش مصنوعی جایگاه مهمی در سئو دارد.

ما باید راه هایی را برای سرعت بخشیدن و خودکارسازی کار خود در صورت امکان بررسی کنیم. این زمان را برای یافتن فرصت های رشد استراتژیک بیشتر لازم و قابل اجرا است.

هوش مصنوعی و متخصصان سئو در محیط کاری و باهم کار میکنند

محدودیت های هوش مصنوعی در محیط کار

در نگاه اول، به نظر می رسد که هوش مصنوعی می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. می تواند بار کاری کارکنان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و به نوبه خود هزینه های مرتبط را کاهش دهد.

با این حال، محدودیت های شدید هنوز آن را به یک ابزار به جای جایگزینی در بازاریابی جستجو تبدیل می کند.

فقط اطلاعات موجود

یکی از بزرگترین محدودیت های هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال این است که فقط می تواند به اطلاعاتی که قبلاً به آنها دسترسی دارد تکیه کند. می تواند خیلی چیزها را ایجاد کند اما فقط از ایده هایی که وجود دارند یا از قبل وجود داشتند.

تلاش های بازاریابی باید با تغییرات در رفتار انسان هماهنگ باشد. بازاریابان نسبت به هوش مصنوعی به احتمال زیاد تأثیر روندها را بر تلاش های بازاریابی خود درک می کنند.

عدم تجربه

هوش مصنوعی دانش نظری خارق العاده ای دارد. دسترسی فوری به اسناد دارد و می تواند اطلاعات مربوطه را شناسایی و استفاده کند.

با این حال، می توان استدلال کرد که عاقلانه نیست.

تفاوتی بین یک دانشجوی فارغ التحصیل که به تازگی سه سال گذشته را صرف یادگیری در مورد تخصص خود کرده است و یک متخصص با تجربه که برای یک دهه با واقعیت یک موضوع سر و کار داشته است، وجود دارد.

فقط بر اساس ورودی های مستقیم

هوش مصنوعی فقط به اندازه دستورات ارائه شده به آن به خوبی میتواند عمل نماید. هنوز نیاز است که نیروی انسانی برای هوش مصنوعی وجود داشته باشد تا چیزی ارزشمند تولید کند.

به همان اندازه که جلسات بین همکاران و یا تیم ها بسیار خسته کننده است. زمان بحث درباره ایده ها و برنامه ها با همکاران می تواند منبع ارزشمندی برای هدایت باشد.

به عنوان مثال، تایید یا رد یه موضوع حاکی از موافقت یا مخالفت با یک استراتژی باشد. یک انسان ممکن است این را انتخاب کند و سبک ارتباطی خود را تنظیم کند یا به طور کلی برنامه ریزی کند.

به طور مشابه، اخبار اقتصادی یا قانونی ممکن است باعث شود یک SEO در نقشه راه خود تجدید نظر کند. اگر به هوش مصنوعی دستور داده شده بود که این طرح را تغییر دهد، نمیتوانست آن را تغییر یا استراتژی خود را بر پایه تغییرات و اخبار جلو ببرد.

درک متنی

یکی دیگر از جنبه هایی که هوش مصنوعی را محدود می کند این است که از زمینه وسیع تری که خروجی آن به آن وارد می شود، آگاه نیست. اگرچه هوش مصنوعی می تواند به گونه ای برنامه ریزی شود که داده ها را از چندین منبع دریافت کند، اما ممکن است هرگز برای ارائه متن کامل موقعیتی که یک انسان در اختیار دارد کافی نباشد.

به عنوان مثال، هوش مصنوعی باید به اخبار فعلی، شرایط اقتصادی و حساسیت برند دسترسی داشته باشد تا بفهمد آیا یک داستان روابط عمومی به خوبی و در زمان مناسب منتشر خواهد شد یا خیر.

چرا سئو به انسان نیاز دارد؟

صرف نظر از اینکه چه مقدار هوش مصنوعی می تواند به عنوان بخشی از گردش کار SEO استفاده شود، نمی تواند به طور کامل جایگزین یک فرد شود.

بسیاری از جنبه‌های نقش‌های ما مستلزم سازش، اولویت‌بندی و محوری در پاسخ به ورودی‌های گاهی ظریف هستند.

استراتژی سئو

برای اکثر سئوکاران، زمان‌برترین بخش از نقش‌های ما برنامه‌ریزی یا اجرای طرح‌های سئو نیست،

یک سیستم هوش مصنوعی ممکن است بتواند راه حلی برای یک مشکل فنی سئو ارائه دهد. با این حال، نمی‌تواند در مکالمه‌های درست با مهندسان برای اطمینان از اجرای صحیح آن شرکت کند.

بحث با رهبر تیم غیرممکن خواهد بود و چالشهایی از این قبیل ممکن است بسیار طول بکشد تا رفع شود.

سئو باید اولویت های دیگر را در نظر بگیرد

سئوکاران باید یاد بگیرند که سازش و تعامل داشته باشند تا راه حل های خود را اجرا کنند.

ممکن است تقاضاهای دیگری در مورد منابع در یک شرکت وجود داشته باشد، به این معنی که راه حل فنی صحیح SEO عملی ترین راه حل نیست.

انتظار اینکه هوش مصنوعی به اندازه کافی سیاست های داخلی یک شرکت را به خوبی درک کند تا بتواند استراتژی های درست را انتخاب کند کمی دور از ذهن است (البته در حال حاضر)

راه حل های سئو برای وب سایت منحصر به فرد هستند

استراتژی سئو اغلب در محیطی با محدودیت های منحصر به فرد ایجاد می شود. هر وب سایت که در آن فعالیت می کنید متفاوت خواهد بود.

هوش مصنوعی باید این عوامل را به طور کامل درک کند تا یک استراتژی موثر ایجاد کند. البته استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود رتبه سایت را نمی‌شود نادیده گرفت و لی چالشهایی نیز وجود دارد.

هر شرکت دارای چالش های داخلی منحصر به فردی است، مانند فقدان یک CMS یا تخصص موضوعی. برای هوش مصنوعی درک اینکه چگونه ممکن است بر عملکرد آن تأثیر بگذارد دشوار خواهد بود.

اجرای دستورات نیاز به درک SEO دارد

برای اینکه هوش مصنوعی بتواند توصیه های مفیدی ایجاد کند، باید توسط فردی که سئو را درک می کند، درخواست شود. این موضوع شامل ایجاد راه حل های متفاوت و همچنین ایجاد درک موضوعات مختلف دارد

پیشناهاداتی که اراپه میکند ممکن است جزئیات کافی را درک نکند و در نتیجه راه حل موجود را نیز به درستی در خروجی خود به نمایش نگذارد. این موضوع نیاز به درک اسنانی و بسیاری از موضوعات مختلف دیگر دارد.

ارزش متخصصان سئو در دنیای هوش مصنوعی

خطراتی وجود دارد که همه با این دیدگاه موافق نباشند که هوش مصنوعی نمی‌تواند به طور کامل جایگزین یک متخصصان سئو شود. جایگزینی نیروی انسانی با هوش مصنوعی احتمالاً یک چشم‌انداز جذاب برای کارفرمایان است که دلیل اصلی آن صرفه‌جویی در هزینه است.

با این حال، این یک اقتصاد کاذب است. همانطور که در بالا دیدیم، هنوز نیاز به شخصی در شرکت وجود خواهد داشت که اطلاعات کافی در مورد نحوه کار موتورهای جستجو و نحوه جستجوی افراد داشته باشد تا بتواند درخواست ها را ایجاد کند.

ما باید به بحث در مورد هوش مصنوعی و مزایای آن برای تلاش های سئوی خود ادامه دهیم، اما به محدودیت های آن نیز توجه داشته باشیم.

اینها بحث های مهمی است که باید با صاحبان و مدیران داشت. نحوه استفاده موثر از هوش مصنوعی برای سئو را برای صرفه جویی در زمان و هزینه نشان دهید.

از هوش مصنوعی برای آزاد کردن زمان برای تمرکز بر جستجوی فرصت های رشد و به اشتراک گذاری آن با سهامداران خود استفاده کنید.

دسته بندی شده در: