خانه » افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus

افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus

افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus

تهیه نسخه پشتیبان یا بک‌اپ از وردپرس برای محافظت از آن در برابر تهدیدات، از دست دادن داده ها، خرابی سرور و خطای انسانی ضروری است. UpdraftPlus یک افزونه پشتیبان گیری پیشرو در وردپرس است که می تواند به شما کمک کند تا به سرعت و به راحتی از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی کنید.

افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus چیست؟

UpdraftPlus یک افزونه وردپرس بسیار محبوب (با نسخه های رایگان و پریمیوم) است که متخصص در پشتیبان گیری، بازیابی، شبیه سازی و مهاجرت وب سایت های وردپرسی است. به دلیل ویژگی های جامع، ارزان بودن و قابل اعتماد ، میلیون ها کاربر وردپرس در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند.

چیزی که افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus را منحصر به فرد می کند؟

عملکرد جامع و انعطاف پذیر آن است. به خصوص نسخه رایگان آن در مقایسه با سایر افزونه های پشتیبان گیری توانایی بیشتر و بهتری دارد. از جمله پایگاه‌های داده، افزونه‌ها، تم‌ها، محتوای آپلود شده و سایر محتواها را در فایل‌های جداگانه، فوق‌العاده منحصربه‌فرد ذخیره و به کاربران امکان کنترل دقیق بر روی نسخه‌های پشتیبان خود را می‌دهد.

این ویژگی، همراه با گزینه بک‌آپ دستی و خودکار برنامه ریزی شده، به کاربران این امکان را می دهد تا استراتژی نسخه پشتیبان خود را با نیازهای خاص خود تنظیم کنند.

نسخه رایگان آن همچنین طیف وسیعی از گزینه های ذخیره سازی های خاص، از جمله Dropbox، Google Drive، FTP، Rackspace و ایمیل را ارائه می دهد. برای کاربرانی که نیازهای پیشرفته‌تری دارند، مانند پشتیبانی از چند سایت یا شبیه‌سازی سایت و عملکرد مهاجرت، افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus Premium راه‌حل‌های مناسبی را ارائه می‌کند

تجربه کاربری افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus

تجربه کاربری نصب، پیکربندی و استفاده از UpdraftPlus آسان و راحت است. از بین تمامی افزونه های رایگان تست شده برای این پست، UpdraftPlus بهترین و مناسب ترین افزونه بود. رابط کاربری آن کاملاً با مدیریت وردپرس ترکیب می شود.

جنبه های فنی به گونه ای ارائه شده است که حتی کاربران غیرمسلط به وردپرس نیز می توانند با اطمینان گزینه های لازم را انتخاب کنند. که اگر به چیزی پیشرفته‌تر نیاز ندارید و نمی‌خواهید همیشه با تبلیغات بمباران شوید، نسخه رایگان آن بسیار مناسب است.

با توجه به افزونه‌های پشتیبان‌گیری دیگر، افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus به راحتی با رقبا همگام می‌شود. افزونه رایگان به اندازه برخی از گزینه های پریمیوم دیگر افزونه‌ها از ویژگی های بیشتری برخوردار است، به ویژه از آنجایی که با گزینه های ذخیره سازی از راه دور و بازیابی نسخه پشتیبان از ناحیه مدیریت ارائه می شود. هیچ چیز خسته کننده تر از تهیه نسخه پشتیبان نیست که نتوانید آن را بازیابی کنید!

بخوانید : سریعترین قالب های وردپرس

بررسی اجمالی ویژگی UpdraftPlus

افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus دارای تمام ویژگی‌هایی است که اکثر کاربران در یک افزونه پشتیبان وردپرس در نسخه رایگان خود به دنبال آن هستند. اما این تازه شروع چیزی است که این افزونه ارائه می دهد. در این بخش از بررسی UpdraftPlus خود، یک نمای پرنده از ویژگی‌ها در نسخه رایگان و ممتاز آن ارائه کرده‌ایم.

تنظیمات پشتیبان گیری

نسخه رایگان افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus بر روی انجام خوب پشتیبان گیری از وردپرس متمرکز شده است. دو برگه و سه گروه تنظیمات مهم برای ارائه نسخه رایگان وجود دارد. ما سه گروه تنظیمات مهم خود را در WP Admin > UpdraftPlus Backups > Settings پیدا خواهیم کرد. اولین مورد برای برنامه ریزی پشتیبان است.

تنظیمات افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus

همانطور که در تصویر بالا می بینید، تنظیمات جداگانه ای برای پشتیبان گیری از فایل ها و پایگاه داده وب سایت شما وجود دارد. فایل‌های وردپرس مانند فایل‌های اصلی، اسکریپت‌های PHP، تصاویر، CSS، جاوا اسکریپت و موارد مشابه نحوه عملکرد و نمایش سایت شما را کنترل می‌کنند. پایگاه داده وردپرس شما جایی است که تمام محتوای واقعی در وب سایت شما مانند پست ها، صفحات، نظرات، دسته ها، برچسب ها و غیره ذخیره می شود

پشتیبان گیری از وردپرس با UpdraftPlus

همانطور که در بالا می بینید، مقصدهای ذخیره سازی راه دور زیادی برای انتخاب وجود دارد. هر کدام با ادغام آسان. نسخه رایگان به Dropbox، Google Drive، FTP، S3، Rackspace و ایمیل محدود شده است. با این حال، این بسیار بیشتر از آن چیزی که افزونه‌های رایگان دیگر داشته باشند.

در نهایت، تنظیمات فایل در افزونه UpdraftPlus به شما این امکان را می دهد که تعیین کنید از کدام نوع فایل در پلاگین ها، تم ها، آپلودها و سایر دایرکتوری ها نسخه پشتیبان تهیه می شود.

بخوانید : راهنمای جامع برای ساخت افزونه وردپرس

تفاوت نسخه رایگان با پرمیوم

با چنین نسخه رایگان قوی، چه چیزی برای کاربران ممتاز UpdraftPlus باقی می ماند؟

 • پشتیبان گیری : فقط با پشتیبان گیری از تغییرات جدید ایجاد شده در وب سایت خود از آخرین نسخه پشتیبان کامل، در زمان و منابع صرفه جویی کنید.
 • مهاجرت: وب‌سایت وردپرس خود را به‌راحتی به یک URL دیگر، شامل همه فایل‌ها و پایگاه داده، مستقیماً از داشبورد خود انتقال دهید.
 • پشتیبان‌گیری پیش از به‌روزرسانی: به‌طور خودکار از وب‌سایت وردپرس خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، قبل از هر گونه به‌روزرسانی افزونه‌ها، تم‌ها و فایل‌های اصلی در صورتی که فرآیند به‌روزرسانی با مشکل مواجه شود.
 • پشتیبان‌گیری از فایل‌ها و پایگاه‌های داده: حفاظت جامعی از تمام داده‌های سایت شما، از جمله جداول متعلق به فروشگاه تجارت الکترونیک شما یا تغییرات سفارشی در هسته وردپرس ارائه می‌کند.
 • شبکه/چند سایت: پشتیبان گیری و بازیابی شبکه های چند سایتی وردپرس. کنترل فوق‌العاده روی ایجاد، خواندن و بازیابی نسخه‌های پشتیبان را به سرپرست می‌دهد. این امکان مهاجرت کل شبکه یا وارد کردن یک سایت به یک شبکه وردپرس را فراهم می کند.
 • زمان‌بندی پیشرفته: با تنظیم زمان‌ها و فواصل زمانی خاص، از کنترل دقیق‌تری بر زمان‌بندی پشتیبان‌گیری لذت ببرید.
 • رمزگذاری داده ها: از امنیت داده های حساس نصب وردپرس خود، مانند گذرواژه ها و لیست های کاربران، با استفاده از یک رمزگذار استاندارد AES اطمینان حاصل کنید و از رعایت مقرراتی مانند GDPR اطمینان حاصل کنید.
 • ثبت و گزارش پیشرفته: پس از تکمیل یک نسخه پشتیبان، یک گزارش مفصل از طریق ایمیل یا Slack دریافت خواهید کرد.
 • بازیابی نسخه‌های پشتیبان از دیگر افزونه‌های پشتیبان‌گیری: اگر از افزونه‌های پشتیبان دیگر ناراضی هستید و می‌خواهید تغییر دهید، این ویژگی عالی است. یا اگر افزونه پشتیبان شما قابلیت بازیابی ندارد
 • تنظیمات قفل: از یک رمز عبور برای قفل کردن دسترسی به نسخه های پشتیبان و تنظیمات آن استفاده کنید
 • WP-CLI: اگر از WP-CLI استفاده می کنید، می دانید که این چیست می‌توانید از آن استفاده کنید.
 • بدون تبلیغات: در نهایت، دیگر تبلیغاتی در قسمت مدیریت وجود ندارد.

افزونه ها و خدمات تکمیلی

 • UpdraftMigrator: این افزونه به عنوان یک افزونه ممتاز برای افزونه رایگان UpdraftPlus موجود است. این فقط ویژگی های مهاجرت UpdraftPlus Premium را با قیمتی کمتر از افزونه کامل ارائه می دهد.
 • UpdraftVault: یک راه حل ذخیره سازی ابری کاملا یکپارچه برای پشتیبان گیری UpdraftPlus که توسط همان تیم ایجاد و مدیریت می شود.
 • UpdraftCentral: یک سرویس جداگانه طراحی شده برای آسان کردن مدیریت چندین وب سایت وردپرس خود میزبان (به روزرسانی، صفحات، پست ها، افزونه ها، تم ها و موارد دیگر) از یک داشبورد متمرکز.
 • UpdraftClone: مشابه UpdraftMigrator، اما به جای شبیه سازی سایت خود در هاست خود، می توانید فوراً یک کلون از سایت خود در سرورهای UpdraftPlus ایجاد کنید.

همچنین میتوانید نسخه رایگان این افزونه را مخزن اصلی وردپرس و نسخه پرمیوم و تجاری این افزونه بک‌آپ وردپرس UpdraftPlus را در سایت راستچین خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی وبسایت


دیاکو عزیزی نیم‌رخ

درباره‌ی نویسنده


دسته‌بندی‌های محبوب


پیوندهای مفید

لینک‌هایی که مفید یافتم و می‌خواهم به اشتراک بگذارم.


دانلود رایگان کتاب هوش مصنوعی مولد چیست؟