خانه » اعتبار دامنه Domain Authority چیست، چرا به آن نیاز دارید

اعتبار دامنه Domain Authority چیست، چرا به آن نیاز دارید

اعتبار دامنه Domain Authority

وقتی صحبت از بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به میان می آید، دانستن اینکه سایت شما چقدر رتبه بندی می کند و چگونه با سایت های مشابه مقایسه می شود، می تواند دشوار باشد. اعتبار دامنه Domain Authority (DA) یک معیار SEO است که می‌توانید از آن برای درک عملکرد سایت خود در نتایج موتورهای جستجو (SERP) و نحوه مقایسه آن با سایت‌های رقبا استفاده کنید. در این مقاله، ما در مورد اینکه Domain Authority چیست و چرا می‌خواهید آن را داشته باشید، بحث خواهیم کرد. سپس ما پنج استراتژی برای بهبود DA شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

مقدمه ای بر اعتبار دامنه Domain Authority (و چرا مهم است)

اعتبار دامنه Domain Authority یک امتیاز رتبه بندی SEO است که توسط Moz، یک پلت فرم سئو ایجاد شده است. با در نظر گرفتن چندین شاخص، از جمله تعداد بک لینک ها به سایت شما و کیفیت سایت هایی که این بک لینک ها در آن قرار دارند، پیش بینی می کند که یک سایت چقدر در SERP ها رتبه بندی می شود.

امتیازها از 1 تا 100 متغیر است و سایت‌هایی مانند فیس‌بوک، آمازون و ویکی‌پدیا در بالاترین رتبه‌بندی قرار دارند. با این حال، DA قرار است به عنوان یک ابزار مقایسه ای استفاده شود، بنابراین هدف این است که به جای کسب امتیاز بالا، امتیاز بهتری نسبت به سایت های مشابه شما کسب کنید.

به عنوان مثال، اگر یک سایت تجارت الکترونیکی داشتید که لیوان می فروخت، مقایسه DA شما با سایت ایرنا معیار موثری برای رتبه بندی سایت شما نخواهد بود. درعوض، می‌خواهید در مورد امتیازات DA سایر فروشگاه‌های آنلاین که ظروف نوشیدنی می‌فروشند تحقیق کنید و به دنبال راه‌هایی برای بالا بردن امتیاز خود از آنها باشید.

بهبود DA به طوری که بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید، به سایت شما کمک می کند در SERP جلوتر از آنها ظاهر شود. این به معنای دید بیشتر و ترافیک ارگانیک بیشتر برای سایت شما است.

هرچه شکاف بین DA شما و رقبای شما بیشتر باشد، احتمالاً سایت شما موفق تر خواهد بود. ساختن و حفظ DA شما می‌تواند مشکل باشد، زیرا تغییرات در الگوریتم‌های موتور جستجو و به‌روزرسانی‌های اینترنتی می‌تواند نحوه محاسبه امتیازات را تغییر دهد. این بدان معنی است که DA شما می تواند بدون هیچ تلاشی از جانب شما یا رقبایتان افزایش یا کاهش یابد.

عتبار دامنه  Domain Authority یک امتیاز رتبه بندی SEO است که توسط Moz

نحوه ایجاد اعتبار دامنه Domain Authority (5 استراتژی محکم)

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، عوامل متعددی در اعتبار دامنه یا Domain Authority نقش دارند که بسیاری از آنها به کیفیت “نمایه بک لینک” شما مربوط می شود. نکات زیر به بهبود نمایه شما و در نتیجه بهبود DA کمک می کند.

بخوانید : چگونه تست سئو به کاهش ریسک SEO شما کمک می کند

بک لینک ها به سادگی لینک هایی به سایت شما از سایت های دیگر هستند. “backlink profile” شما خلاصه ای از تمام بک لینک های سایت شما است و backlink audit فرآیندی است که توسط آن backlink profile خود را ارزیابی می کنید.

وقتی حسابرسی انجام می دهید، می خواهید به کیفیت سایت هایی که به سایت شما لینک می دهند نگاه کنید. لینک های ارسال شده در نظرات اسپم، در سایت های نامعتبر و در برخی دایرکتوری های لینک بی کیفیت در نظر گرفته می شوند.

الگوریتم گوگل با کاهش رتبه سایت ها این نوع لینک ها را جریمه می کند. لینک های با کیفیت پایین همچنین اعتبار دامنه یا اعتبار دامنه Domain Authority شما را کاهش می دهند، بنابراین بهتر است پس از انجام backlink audit، آنها را حذف یا رد کنید. از سوی دیگر، برخی دایرکتوری ها ممکن است همچنان گزینه مناسبی برای افزایش سئو باشند.

پیدا کردن لینک های شکسته

برای انجام این کار، ابتدا باید از طریق کنسول جستجوی گوگل یا یکی دیگر از منابع تحلیل بک لینک به نمایه بک لینک خود دسترسی داشته باشید. نمایه شما شامل لیستی از تمام بک لینک های شما و همچنین اطلاعاتی مانند دامنه هایی است که به سایت شما لینک می دهند وجود دارد.

شما می توانید به جای آن از یک ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک خودکار استفاده کنید، اما آنها همیشه دقیق نیستند. هنگامی که لیستی از بک لینک های بد خود را تهیه کردید، با سایت هایی که در آن قرار دارند تماس بگیرید و از آنها بخواهید که لینک ها را حذف کنند. اگر آنها پاسخ ندادند یا از انجام این کار امتناع کردند، می توانید پیوندها را رد کنید تا موتورهای جستجو هنگام تعیین رتبه آنها را نادیده بگیرند.

ایجاد بک لینک با کیفیت برای هدایت کاربران به سایت شما

معکوس حذف بک لینک های بد، ساختن بک لینک های خوب است. همانطور که داشتن بک لینک های با کیفیت پایین می تواند رتبه بندی SERP شما را کاهش دهد، بک لینک های با کیفیت بالا از سایت هایی با اعتبار دامنه Domain Authority بهتر از شما می توانند آنها را بهبود بخشند. چندین استراتژی برای لینک بیلدینگ وجود دارد، اما همه آنها بک لینک های با کیفیت بالا نمی سازند.

خرید و فروش لینک ها یا گنجاندن آنها در دایرکتوری های با کیفیت پایین فقط سئو و DA شما را کاهش می دهد، بنابراین مطمئن شوید که برای ایجاد لینک های خوب وقت بگذارید. پیوند داخلی، یا پیوند دادن به محتوای خود، یک راه آسان برای ایجاد پروفایل پیوند شما است. وبلاگ نویسی مهمان در سایت های دیگر و ارتباط با تأثیرگذاران برای بررسی محصولات یا خدمات شما نیز از استراتژی های قوی لینک سازی هستند.

یکی دیگر از عواملی که در هنگام لینک بیلدینگ باید در نظر گرفت، تفاوت بین لینک های dofollow و nofollow است. لینک‌های Dofollow توسط موتورهای جستجو هنگام تعیین رتبه‌بندی در نظر گرفته می‌شوند، اما لینک‌های nofollow – مانند لینک‌های رد شده – اینطور نیستند.

هنگامی که با سایت دیگری برای ایجاد بک لینک از طریق وبلاگ نویسی مهمان یا همکاری با اینفلوئنسرها کار می کنید، مطمئن شوید که آنها از لینک های dofollow به سایت شما استفاده می کنند. در غیر این صورت، تمام کار شما به هدر می رود، زیرا لینک های nofollow نمی توانند SEO یا اعتبار دامنه Domain Authority شما را بهبود بخشند.

برای ایجاد لینک طبیعی، محتوای جذاب ایجاد کنید

بهترین راه برای ایجاد یک پروفایل بک لینک قوی، لینک سازی طبیعی است. این زمانی اتفاق می افتد که سایت های دیگر بدون هیچ تلاشی به سایت شما لینک می دهند. شخصی به سادگی محتوای شما را دوست دارد و تصمیم می گیرد به میل خود به آن لینک دهد.

برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید محتوای باکیفیتی ایجاد کنید که مردم می خواهند به آن لینک دهند، چه به عنوان مرجع یا برای به اشتراک گذاشتن با دیگران. محتوای با کیفیت بالا مقوله وسیعی است، زیرا سلیقه ها بسیار متفاوت است، اما چند ویژگی وجود دارد که تمایل به تولید محتوای قابل لینک‌دهی بیشتر دارد.

ابتدا، ایجاد محتوای طولانی مانند پست های وبلاگ در مورد موضوعات مرتبط با مخاطبان اصلی خود را در نظر بگیرید. سایر وبلاگ نویسان می توانند از پست ها و مقالات خوش نوشته به عنوان مرجع استفاده کنند، یا خوانندگان ممکن است آنها را برای ارزش اطلاعاتی یا سرگرمی خود به اشتراک بگذارند.

اعتبار دامنه Domain Authority

تصاویر میتوانند برای اعتبار دامنه Domain Authority مهم باشند.

گنجاندن تصاویر در پست‌های شما تاثیر بسیار مهمی خواهد داشت. بهینه سازی فایل های تصویری خود با فشرده سازی آنها و افزودن متن جایگزین یا همان ALT تضمین می کند که سرعت سایت شما را کاهش نمی دهند و برای هرکسی که از سایت شما بازدید می کند قابل دسترسی خواهد بود. یک Call to Action (CTA) جذاب می‌تواند بازدیدکنندگان را به محتوای شما بکشاند و آنها را تشویق کند تا کارهای بیشتری در سایت شما انجام دهند. مانند ارسال نظرات، خرید یا اشتراک در لیست ایمیل شما. هرچه بتوانید این فرآیند را ساده‌تر انجام دهید، احتمال اینکه کاربران آن را دنبال کنند بیشتر است.

در نهایت، اهمیت سئو داخلی را فراموش نکنید. ممکن است در مقابل تمام کارهای پشت صحنه سئو که باید انجام دهید کوچک به نظر برسد، اما عواملی مانند استفاده از کلمات کلیدی و اسلاگ صفحه هنوز هم در بهبود رتبه شما نقش دارند.

بخوانید : راهنمای آسان برای سئوی محلی

مطمئن شوید که صفحات شما در دسترس هستند تا کاربران جدید را از دست ندهید

گاهی اوقات بک لینک ها خراب می شوند، به این معنی که وقتی کاربر روی لینک کلیک می کند، در عوض به صفحه خطای 404 منتقل می شود. این ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، از جمله تغییر در نام یا URL صفحه، یا اگر صفحه منتقل شده یا حذف شده است.

لینک های شکسته خبر بدی برای سایت شما هستند. هر کدام یک فرصت از دست رفته برای هدایت ترافیک به سمت شما هستند، بنابراین یافتن پیوندهای شکسته و جایگزینی آنها با پیوندهای اصلی سایت کار کلیدی است. این می تواند به سرعت نمایه بک لینک و اعتبار دامنه Domain Authority شما را بهبود بخشد و معمولا آسان تر از ایجاد لینک های جدید با کیفیت بالا است. همانطور که در استراتژی اول انجام دادیم، می توانید با انجام audit backlink، لینک های خارجی شکسته به سایت خود را پیدا کنید.

ابزارهای تجزیه و تحلیل

کنسول جستجوی گوگل و سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل پیوند، لینک های شکسته به سایت شما را نمایش می‌دهند. همچنین به لینک‌های داخلی سایت خود نگاه کنید و لینک‌های خراب را به‌روزرسانی کنید. هنگامی که لیستی از تمام پیوندهای شکسته خود را جمع آوری کردید، با سایت هایی که در آن قرار دارند تماس بگیرید. و از آنها بخواهید پیوندهای شکسته را با پیوندهای کاری که ارائه می دهید جایگزین کنند. اگر URL را تغییر دادید، می توانید آدرس جدید را به سادگی ارسال کنید.

از طرف دیگر، اگر صفحه را حذف کردید، پیشنهاد ارسال پیوند به صفحه مرتبط فعال را بدهید. یا می توانید لینک های شکسته را تغییر مسیر دهید. با این کار هر کسی که روی یک لینک شکسته کلیک می کند به صفحه صحیح هدایت می‌شود. در حالی که هنگام تعیین DA سایت شما، پیوند شکسته را نیز در نظر می گیرد. این بدان معنی است که پیوند شکسته همچنان به عنوان یک بک لینک خوب به حساب می آید.

نام تجاری خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید

داشتن یک حضور قوی در رسانه های اجتماعی یک عامل رتبه بندی نیست، بنابراین نمی تواند مستقیماً بر سئوی شما تأثیر بگذارد. داشتن یک صفحه فیس بوک، یک پیج اینستاگرام یا توییتر باعث افزایش رتبه یا اعتبار دامنه Domain Authority شما نمی شود. با این حال، رسانه های اجتماعی می توانند سئوی شما را به روش های دیگری بهبود بخشند.

رسانه های اجتماعی فرصت هایی را برای ایجاد لینک، تبلیغ برند و گسترش مخاطبان شما فراهم می کنند. می‌توانید در بخش داشبورد اطلاعات خود به سایت خود لینک بزنید. پیوندهای مرتبط را در پست‌ها قرار دهید، و با افرادی که تأثیرگذار هستند تعامل داشته باشید.

با حضور گسترده‌تر آنلاین، شانس بیشتری برای تبلیغ برند خود دارید. نه تنها می توانید خودتان این کار را انجام دهید، بلکه بازدیدکنندگان وفادار سایت شما اغلب این کار را برای شما انجام می دهند. تعامل با کاربران خود در رسانه های اجتماعی شانس شما را برای جذب بازدیدکنندگان جدید افزایش می دهد.

افزایش ترافیک برای سایت شما به معنای پیوندهای طبیعی بیشتر است زیرا کاربران جدید محتوای شما را با دیگران به اشتراک می گذارند. بک لینک های طبیعی تقریبا همیشه با کیفیت هستند و سئوی شما را بهبود می بخشند. آنها همچنین نمایه بک لینک شما و همچنین DA شما را اصلاح خواهند کرد. ساده‌ترین راه برای مدیریت حضور در رسانه‌های اجتماعی، زمان‌بندی پست‌هایتان است.

نتیجه گیری

ایجاد تعادل بین تمام اجزا برای ایجاد حداکثر سئو می تواند مشکل باشد. نظارت بر DA خود، و تلاش برای بهبود آن، تضمین می کند که وب سایت شما در رتبه بندی SERP در اوج است. استفاده از DA به عنوان یک ابزار مقایسه ای برای ردیابی اینکه چگونه سایت شما در مقابل رقبای خود قرار می گیرد. می تواند مناطقی را به شما نشان دهد که سایت شما جای پیشرفت دارد.

در این مقاله، ما بحث کرده ایم که اعتبار دامنه Domain Authority چیست و چرا مفید است. سپس پنج استراتژی برای بهبود DA سایت شما بررسی کردیم:

  • یک حسابرسی بک لینک انجام دهید و لینک های بد و ناخواسته و ضعیف را حذف کنید.
  • بک لینک های با کیفیت بسازید تا کاربران را به سایت خود هدایت کنید.
  • محتوای جذاب ایجاد کنید تا لینک سازی طبیعی را گسترش دهید.
  • مطمئن شوید که صفحات شما در دسترس هستند تا کاربران جدید را از دست ندهید
  • برای بهبود نتایح سایت خود، برند خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید.

آیا در مورد اعتبار دامنه Domain Authority یا نحوه بهبود آن سؤالی دارید؟ در بخش نظرات منتظر شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی وبسایت


دیاکو عزیزی نیم‌رخ

درباره‌ی نویسنده


دسته‌بندی‌های محبوب


پیوندهای مفید

لینک‌هایی که مفید یافتم و می‌خواهم به اشتراک بگذارم.


دانلود رایگان کتاب هوش مصنوعی مولد چیست؟