خانه » Google E-E-A-T چیست؟

Google E-E-A-T چیست؟

Google E-E-A-T چیست؟

E-E-A-T مخفف “Experience, Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness” است. تا قبل از به‌روزرسانی Google در دسامبر 2022، فقط E-A-T بود (بدون “Experience”).

E-E-A-T چیست؟

E-E-A-T به فارسی (تجربه، تخصص، اقتدار و قابل اعتماد بودن) بخشی از دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجوی Google است. یک فاکتور مستقیم رتبه بندی گوگل نیست. اما گوگل می خواهد نتایج را با E-E-A-T قوی ارائه دهد. بنابراین، این یک مفهوم مهم در سئو است. می تواند اعتماد کاربر را بهبود بخشد. و منجر به تبدیل ترافیک بیشتر در سایت شما شود.

نکته: Google تقریباً یک بار در سال دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجو را به‌روزرسانی می‌کند. در اینجا یک تاریخچه سریع از به‌روزرسانی‌های کلیدی Google E-E-A-T آمده است:

مارس 2013: گوگل رسما دستورالعمل های رتبه بندی کیفیت جستجوی خود را منتشر کرد
مارس 2014: Google E-A-T را به دستورالعمل‌ها اضافه کرد.
دسامبر 2022: گوگل E-E-A-T را معرفی کرد و یک “E” اضافی برای “Experience” اضافه کرد.
اکنون، بیایید به چهار مؤلفه Google E-E-A-T و نحوه تلاقی آنها با محتوا بپردازیم.

Experience 

محتوای با کیفیت اغلب، تجربه دسته اول نویسنده یا فرد تولید کننده محتوا را در مورد موضوع نشان می دهد.

در بسیاری از سایت های داخلی این موضوع کمی اغراق امیز یا فیک است. نویسنده یا تولید کننده محتوا، در مورد موارد یا مسائلی پست یا محتوا منتشر میکند که در مورد آن تخصص ندارد. البته در سایت های پزشکی و تخصص مربوط به سلامت و بهداشت بیشتر نمایان است.

Expertise

ارزیابی کیفیت جستجو باید تعیین کنند که آیا نویسندگان تخصص موضوعی دارند یا خیر. آیا آنها دانش، صلاحیت و اعتبار مورد نیاز برای ارائه اطلاعات قابل اعتماد را دارند؟

تخصص اغلب با تجربه همپوشانی دارد. اما دو چیز متفاوتند

هر دو نوع محتوا می توانند برای جستجوگران دارای ارزش باشند. بنابراین هر دو می توانند تحت Google E-E-A-T عملکرد خوبی داشته باشند.

Authoritativeness

Authoritativeness به اعتبار کلی شما در نوع بیزنس شما اشاره دارد. به خصوص در میان متخصصان

در گوگل این موضوع تعبیه شده که اعتبار سازنده، محتوا و وب‌سایت را بررسی کنند.

به عنوان مثال، مقاله ای در مورد درد شکم از وب سایتی که دارای محتوای سلامتی یا پزشکی است اعتبار داده شده است. زیرا:

  • یک نشریه معروف برای مشاوره پزشکی است
  • نویسندگان و تولید کنندگان محتوای آن وب سایت متخصصان سلامت هستند
  • آنها از یک متخصص (معمولاً یک پزشک) می خواهند که محتوای آنها را از نظر صحت بررسی کند.

در بهترین حالت، سایر مقامات شما به محتوای شما لینک داده می ‌شود و از این نظر دارای ارزش برای گوگل است.

به عبارت دیگر، مردم شما را می شناسند، پیشینه شما را می دانند و به شما به عنوان یک فرد یا متخصص در تجارت یا بیزنس خود نگاه می کنند. آنها شما را به عنوان یک منبع خوب اطلاعات می پذیرند.

Trustworthiness

قابل اعتماد بودن مهمترین بخش سئو Google E-E-A-T است. ارزیابی کنندگان کیفیت باید، محتوا و وب سایت را در نظر بگیرند.

در مورد اینکه چه کسی محتوای شما را نوشته است، برای صحت از نوع موضوع محتوا آن را ویرایش کنید، به منابع قابل اعتماد استناد کنید و از پنهان کردن محتوا در پشت دیوار تبلیغاتی خودداری کنید.

به خاطر داشته باشید که این مبحث بیش از بازاریابی محتوا را شامل می شود.

مدل Google E-E-A-T

E-A-T چیست؟

E-A-T (Expertise, Authoritativeness, and Trustworthiness) نسخه اصلی E-E-A-T بود. در مارس 2014 به دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجوی گوگل معرفی شد تا به ارزیابی‌کنندگان انسانی کمک کند تا کیفیت نتایج جستجو را بررسی کنند.

گوگل در دسامبر 2022 “E” اضافی را برای “Experience” اضافه کرد:

بسیاری از سازندگان با مفهوم E-A-T آشنا هستند، که در ارزیابی از آن استفاده می شود که آیا سیستم های رتبه بندی جستجوی ما اطلاعات مفید و مرتبطی را ارائه می دهند.اکنون برای ارزیابی بهتر نتایج، E-A-T یک E اضافه شده است.

چگونه E-E-A-T سایت خود را بهبود بخشید

خبر خوب این است که برای بهبود E-E-A-T نیازی به بازنگری استراتژی سئوی و نقشه راه سئو خود ندارید. بیایید شش مرحله عملی برای بهبود سئوی E-E-A-T سایت خود را بهتر بشناسیم:

محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید

سایت شما باید محتوای یونیک و دسته اول را برای عموم کاربران ارائه دهد. این به معنای محتوایی است که به سؤالات پاسخ می دهد، مشاوره ارائه می دهد و خواننده از آن احساس رضایت دارد.

Google به‌روزرسانی‌های محتوای مفیدی را منتشر کرده است که برای اطمینان از اینکه محتوا به‌صورت زیر طراحی شده است:

  • محتوای یونیک و اورجینال
  • برای کاربران مفید باشد
  • محتوایی که نیاز عموم کاربران باشد.

به طور منظم محتوای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مفید است و سطح بالایی از E-E-A-T دارد. حتی اگر محتوای شما زمانی مفید بوده و اگر اطلاعات قدیمی داشته بروزرسانی محتوای قدیمی برای بهتر کردن سئو سایت یکی از اصول مهم این روزهای سئو سایت است.

و محتوای جدیدی ایجاد کنید که نیازهای در حال رشد مخاطبان خود را بهبود دهید.

اطلاعات نویسنده محتوا را ارائه دهید.

گوگل می خواهد بداند که شخصی که محتوا را می نویسد فردی است که دارای تخصص در همان زمینه است.

حتماً یک صفحه درباره ما برای معرفی تیم محتوای خود ایجاد کنید (در صورت وجود). و صفحات نویسنده هر فرد را به صورت واضح و به صورت بیوگرافی منتشر نمایید.

بیوگرافی نویسنده یا نویسندگان به ایجاد شفافیت و E-E-A-T کمک می کند.

همچنین می توانید با مشارکت در سایت های معتبر یا شبکه های اجتماعی، از تخصص نویسنده بهره ببرید.

گفتن این کار آسان تر از انجام آن است. اما یک راه عالی برای شروع نوشتن پست های مهمان برای سایت های مرتبط و معتبر در جایگاه شما وجود دارد.

در نهایت، در صورت امکان، کارشناسان سئو را در این زمینه استخدام کنید. اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید یا بودجه لازم برای انجام این کار را ندارید، حداقل نویسندگان با استعدادی را استخدام کنید که تحقیقات خود را برای ایجاد محتوا انجام می دهند.

نکته: از کارشناسان بخواهید محتوای نویسندگان شما را بررسی کنند. این به شما کمک می کند تا اعتبار خود را در فضای مجازی و اینترنت ایجاد کنید و از هرگونه اشتباه یا اطلاعات نادرست جلوگیری کنید.

دیاکو عزیزی

برای مثال، تیم مالی شما ممکن است لزوماً مهارت تولید محتوا را نداشته باشد. اما آنها می توانند مقالات مرتبط با امور مالی را از نظر دقت بررسی کنند یا نقل قول ارائه کنند.

از منابع معتبر استفاده کنید

هنگام ایجاد محتوا، همیشه بهتر است مستقیماً به سراغ منبع اصلی بروید تا اعتبار ایجاد کنید.

همیشه به منابع رسمی، مطالعات، مقالات تحقیقاتی و غیره لینک دهید. این حتی می‌تواند شامل توییت‌ها و پست‌های وبلاگی توسط متخصصان حوزه شما باشد.

همچنین بهتر است از منابع قابل اعتماد استفاده کنید. اینها ممکن است بسته به رشته متفاوت باشد، اما می‌تواند شامل پایگاه‌های اطلاعاتی دانشگاهی، نشریات خبری، یا سایت‌های کارشناسان و آژانس‌های معتبر باشد.

اعتبار برند ایجاد کنید

شهرت برند شما می تواند بر قابلیت اعتماد محتوا و سایت شما به طور کلی تأثیر بگذارد. بنابراین مدیریت شهرت آنلاین برای SEO E-E-A-T Google بسیار مهم است.

این بدان معنی است که باید مراقب نظرات یا مطبوعات منفی باشید. اگر موردی پیش آمد، سریع و حرفه ای پاسخ دهید. حذف نکنید فقط سنجیده عمل کنید و برای آن پاسخ مناسبی داشته باشید.

نظارت و استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) به هر نوع محتوایی گفته می شود که توسط کاربران وب سایت به جای برندها ایجاد می شود. هنگامی که UGC به خوبی استفاده شود، می تواند به عنوان یک سیگنال قابل اعتماد عمل کند.

به عنوان مثال، 79٪ از خریداران آنلاین می گویند که UGC بر تصمیمات خرید آنها تأثیر زیادی دارد. بنابراین بسیار مهم است که پایگاه مشتریان خود را برای حمایت از برند خود جذب کنید.

UGC می تواند شامل تصاویر، توضیحات ویدیویی، بررسی محصول، و پست های وبلاگ باشد.

این موضوع را در دیجیکالا بسیار مشاهده می‌کنید و در قسمت نظرات کاربران قطعا در خرید شما بر روی محصول مورد نظر تاثیر بسزایی می گذراد

یکی از راه هایی که می توانید UGC را برای بهبود E-E-A-T سایت خود جمع آوری کنید، این است که از مشتریان خود بخواهید عکس های محصول شما را به اشتراک بگذارند و شما را تگ کنند.

می‌توانید با ارسال ایمیل یا اجرای یک مسابقه در شبکه‌های اجتماعی، از مشتریان بخواهید در مورد شما در پلتفرم‌های اجتماعی پست کنند.

بک لینک های معتبر بسازید

کسب بک لینک از سایر سایت های مورد اعتماد بخش مهمی از استراتژی سئو شما است. بعلاوه، می تواند نشان دهد که کسب و کار شما یک مرجع است.

به طور مشابه، ممکن است بیشتر تمایل داشته باشید به سایتی که توسط سایت دیگری که به آن اعتماد دارید، اعتماد کنید. (این شبیه اوس جواد خیابانی بود بیشتر 🙂

بخش عالی دیگر در مورد بک لینک ها؟ آنها بخش مهمی از هر استراتژی SEO هستند. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه بک لینک های باکیفیت بیشتری کسب کنید، در رتبه بندی جستجوی گوگل وضعیت بهتری خواهید داشت.

راه های زیادی برای کسب بک لینک وجود دارد:

  • محتوای قابل پیوند ایجاد کنید (به عنوان مثال، اینفوگرافیک های مفید یا راهنماهای ویدیویی)
  • تصاویر بصری یا داده های قانع کننده را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید (و همیشه پیوندهایی به مقالات خود در آن پست ها اضافه کنید)
  • تحقیقات اصلی را منتشر کنید که ممکن است افراد بخواهند به آن استناد کنند و به آن پیوند دهند
  • راهنماهای مفیدی را برای موضوعات خود ایجاد کنید

اگر تجربه بیشتری در این زمینه دارید خوشحال میشم در قسمت نظرات آن را بیان کنید. اطلاعات کاملتری نیز برای مخاطبان گردآوری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی وبسایت


دیاکو عزیزی نیم‌رخ

درباره‌ی نویسنده


دسته‌بندی‌های محبوب


پیوندهای مفید

لینک‌هایی که مفید یافتم و می‌خواهم به اشتراک بگذارم.


دانلود رایگان کتاب هوش مصنوعی مولد چیست؟