خانه » وردپرس، lastmod را به نقشه سایت اضافه می کند.

وردپرس، lastmod را به نقشه سایت اضافه می کند.

وردپرس نسخه 6.5 و lastmod

گوگل و بینگ هر دو سایت ها را تشویق می کنند که تاریخ آخرین به روزرسانی (lastmod) را به درستی در فایل های نقشه سایت (sitemap) قرار دهند. که شامل وردپرس نیز می‌شود

نسخه 6.5 وردپرس اکنون از قرار دادن عنصر lastmod (آخرین تاریخ به روزرسانی) در فایل های نقشه سایت پشتیبانی می کند. که می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا بفهمند کدام محتواها جدید یا به روز شده اند. این می تواند کارایی جستجوی موتورهای جستجو و بار سرور وب سایت شما را بهبود دهد.

lastmod در وردپرس چیست ؟

“lastmod” به “آخرین تاریخ اصلاح” محتوای یک وب سایت اشاره دارد.

به طور کلی، در وردپرس نسخه 6.5 به بعد، یک “سیگنال lastmod” وجود دارد که برای سایت‌های وردپرسی است. این بدان معناست که وردپرس 6.5 به بعد به طور خودکار آخرین تاریخ اصلاح محتوا را در نقشه سایت وب سایت درج می کند.

نکات کلیدی در مورد سیگنال “lastmod” در وردپرس عبارتند از:

  • این نشان دهنده آخرین باری است که یک قسمت از محتوای وب سایت به طور قابل توجهی اصلاح شده است.
  • این اطلاعات “lastmod” به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند محتوای وب سایت چه زمانی به روز شده است.
  • سپس موتورهای جستجو می توانند خزیدن و فهرست بندی آن URL های به روز شده را در اولویت قرار دهند. و اطمینان حاصل کنند که نتایج جستجو منعکس کننده آخرین تغییرات محتوا هستند.
  • برای کاربران وردپرس، این ویژگی “lastmod” در نسخه 6.5 به لطف مشارکت های جامعه توسعه دهندگان وردپرس اضافه شد.

بنابراین به طور خلاصه، سیگنال “lastmod” در وردپرس یک روش خودکار برای صاحبان وب سایت فراهم می کند. تا تازگی محتوای خود را به موتورهای جستجو منتقل کنند و همچنین نتایج جستجو را بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید : 10 روش بهینه سازی سایت برای موبایل

lastmod را اضافه کنید

lastmod یک عنصر است که می توانید در فایل نقشه سایت خود اضافه کنید و باید آخرین زمان ویرایش آن URL را نشان دهد. موتورهای جستجو به تاریخ محتوای صفحه شما هنگام پردازش فایل های نقشه سایت برای خزش توجه می کنند. در واقع، بینگ سال گذشته گفت که بیشتر به تاریخ lastmod برای اهداف خزش متکی خواهد بود.

گری ایلیز از گوگل در لینکدین این خبر را منتشر کرد و گفت:

“عنصر lastmod در نقشه سایت ها سیگنالی است که می تواند به خزنده ها کمک کند تا تشخیص دهند چقدر باید از صفحات شما خزش کنند.”

او افزود:

اگر از وردپرس استفاده می کنید، از نسخه 6.5، به لطف پاسکال بیرچلر و جامعه توسعه دهندگان وردپرس، این فیلد به صورت بومی برای شما آماده شده است. اگر از ارتقای نصب وردپرس خود جلوگیری می کنید، لطفاً در سریعترین زمان وردپرس خود را بروز رسانی کنید.

فابریس کانل از بینگ در مورد آن پست نظر داد و گفت:

یک رویداد بزرگ برای پاسکال بیرچلر، گری ایلیز، گوگل و جامعه توسعه دهندگان وردپرس به خاطر مشارکت فوق العاده آنها در نسخه 6.5 وردپرس.

ادغام سیگنال lastmod در نقشه سایت وردپرس یک تغییر دهنده بازی است. که برای میلیون‌ها وب‌سایت، دیدگاه داده‌ای عالی در مورد زمانی که محتوای آنها در حال تغییر است ارائه می‌دهد. که امکان بهینه‌سازی فعالیت‌های خزیدن و اطمینان از تازگی محتوا در موتورهای جستجو را فراهم می‌کند.

هر چه وب‌سایت‌های بیشتری از آخرین حالت در نقشه‌های سایت خود استفاده کنند. موتورهای جستجو چه مبتنی بر هوش مصنوعی و چه مبتنی بر قوانین به طور فزاینده‌ای از این سیگنال استفاده می‌کنند.

از طریق سایت و لینک https://www.indexnow.org/documentation میتوانید به مواردی که برای کنترل بهتر خزش برای وبسایت و نقشه های سایت خود استفاده نمایید.

داشتن دید آنلاین بهتر فقط داشتن یک وب سایت نیست. این مربوط به یافتن آخرین محتوای شماست.”

بیشتر بخوانید : طراحی سایت بدون نیاز به المنتور

وردپرس خود را ارتقا دهید.

در حال حاضر، حدود 21 درصد از نصب‌های وردپرس از نسخه 6.5 استفاده می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید کارایی خزیدن را بهبود ببخشید، پس حتما از آخرین ویرایش و نسخه وردپرس خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی وبسایت


دیاکو عزیزی نیم‌رخ

درباره‌ی نویسنده


دسته‌بندی‌های محبوب


پیوندهای مفید

لینک‌هایی که مفید یافتم و می‌خواهم به اشتراک بگذارم.


دانلود رایگان کتاب هوش مصنوعی مولد چیست؟