دیاکو عزیزی

نظرات جعلی

گوگل در سال 2023، 45 درصد نظرات جعلی را حذف کرده است.

گوگل همچنین آمار جدیدی از اقداماتی که در سال 2023 برای مسدود کردن نظرات جعلی و فهرست‌های محلی انجام داد به اشتراک گذاشت.

گوگل یک الگوریتم بررسی جدید را اعمال کرده است. که در حذف نظرات جعلی از فهرست‌های محلی (لیستی که در گوگل مای بیزنس قرار دارد) در جستجوی Google و Google Maps بهتر و سریع‌تر عمل می‌کند.

«در سال 2023، این الگوریتم جدید به ما کمک کرد تا 45 درصد بیشتر از سال قبل، نظرات جعلی را حذف کنیم

گوگل اعلام کرد

Google کمک‌های زیادی به Google Maps و فهرست‌های محلی خود دریافت می‌کند، این شامل نظرات، عکس‌ها، به‌روزرسانی فهرست‌ها و موارد دیگر است. در واقع، گوگل گفته است که «حدود 20 میلیون مشارکت در روز در Maps و Search دریافت می‌کند».

الگوریتم هرزنامه نظرات جدید

سال گذشته الگوریتم جدیدی را برای شناسایی و حذف نظرات جعلی راه اندازی کرده است.

گوگل توضیح داد

“الگوریتم یادگیری ماشینی است که الگوی بررسی مشکوک را حتی سریعتر تشخیص می دهد.” به «سیگنال‌های طولانی‌مدت به صورت روزانه»

نگاه می‌کند، برای مثال

«اگر بازبینی‌کننده‌ای یک بررسی را در چندین کسب‌وکار ارائه کند یا اگر یک کسب‌وکار افزایش ناگهانی در بررسی‌های 1 یا 5 ستاره دریافت کند».

گوگل نوشت: این الگوریتم برای دستگیری هر دو مورد به یکباره و در الگوهای گسترده تر کار می کند. به عنوان مثال، شبکه ای از کلاهبرداران به دروغ ادعا کردند که در ازای هزینه کم، افراد را به کارهای آنلاین پردرآمد مانند نوشتن نظرات جعلی یا کلیک کردن بر روی تبلیغات در سراسر اینترنت متصل می کنند.

بیشتر بخوانید : Google E-E-A-T چیست؟

گوگل گفت که الگوریتم آن به لطف توانایی خود در تجزیه و تحلیل مداوم الگوها، مانند اینکه آیا یک حساب قبلا نظراتی را ارسال کرده است، به سرعت این افزایش در بررسی های مشکوک را شناسایی کند.

سپس محققان انسانی از آن برای تجزیه و تحلیل گزارش‌های بازرگانی که اخیراً شاهد افزایش نقدها و نظرات جعلی 5 ستاره بودند، استفاده کردند. سپس گوگل توانست از این الگوها برای اصلاح الگوریتم برای حذف بیشتر این بررسی های جعلی استفاده کند.

این باعث شد که گوگل تنها در عرض چند هفته 5 میلیون بررسی را برای نظرات جعلی مربوط به این کلاهبرداری را حذف کند.

معیارهای مبارزه با هرزنامه و نظرات جعلی

گوگل، مانند هر سال، معیارهایی را در مورد نحوه مبارزه با نظرات جعلی و مشارکت در نتایج محلی در جستجوی Google و Maps منتشر کرد. در اینجا برخی از این معیارها وجود دارد

  • گوگل در سال 2023 بیش از 170 میلیون بررسی ناقض قوانین خود را مسدود یا حذف کرد. تقریبا 45 درصد بیشتر از سال 2022
  • بیش از 12 میلیون پروفایل تجاری جعلی حذف یا مسدود شد
  • 14 میلیون ویدیو نقض کننده سیاست ها و خط مشی قوانین در سال 2023 (7 میلیون بیشتر از سال گذشته)
  • بیش از 2 میلیون تلاش برای ادعای مالکیت پروفایلهای تجاری که به آنها تعلق نداشت مسدود کرد (1 میلیون بیشتر از سال گذشته)

سال گذشته، گوگل تعداد عکس های نقض کننده قوانین را به اشتراک گذاشت اما امسال آن را حذف کرد. البته این تعداد بیشتر است. همچنین، گوگل نحوه نگاه کردن به پروفایلهای تجاری جعلی را از ایجاد پروفایل های جعلی به ادعای پروفایل های جعلی تغییر داد. به تعبیری دیگر اگر پروفایلیی با جعلی نباشد ولی گوگل تشخیص جعل پروفایل را نشان دهد به جای حذف به او هشدار و پروفایل را تا اثبات واقعی بودن مسدود میکند.

چرا باید اهمیت دهیم. هرزنامه و اطلاعات جعلی در جستجو دردسری است که همه ما به عنوان بازاریاب می بینیم و باید با آن دست و پنجه نرم کنیم. هیچ‌کدام از ما دوست نداریم هرزنامه‌ها مورد حمله قرار بگیریم. و هیچ‌کدام از ما دوست نداریم نظرات جعلی در فهرست‌های کسب‌وکار یا مشتریانمان باقی بماند. گوگل در تلاش است تا اسپم را کاهش دهد، اما همانطور که می توانید تصور کنید، این بازی کمی پیچیده است.

همانطور که Google راه‌ها و تکنیک‌های بیشتری را برای جلوگیری و/یا کاهش هرزنامه ارائه می‌کند، ارسال‌کنندگان هرزنامه راه‌های دیگری را برای مقابله با این تلاش‌ها پیدا می‌کنند.

اشتراک گذاری مقاله در :

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
X
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x