خانه » Google سایت هایی را که رسپانسیو یا واکنشگرا نباشد ، فهرست نمی کنند

Google سایت هایی را که رسپانسیو یا واکنشگرا نباشد ، فهرست نمی کنند

رسپانسیو یا واکنشگرا بودن سایت

اگر وب سایت شما رسپانسیو یا واکنشگرا نیست و برای موبایل و دستگاههای مانند تبلت و …. بهینه سازی نشده است گوگل دیگر آن را فهرست بندی نمی کند و آن را رتبه بندی نمی کند.

همه ما فکر می‌کردیم که این موضوع از سال 2016 آغاز شده است، و گوگل سایتهایی که رسپانسیو یا واکنشگرا نیستند را فهرست نمیکند. اما به تازگی اعلام کرده است که تا تاریخ 5 ژوئیه امسال اگر سایت ها بهینه نشده باشند دیگر در فهرست و رتبه بندی نتایج گوگل جایگاهی نخواهند داشت

جان مولر از Google در وبلاگ Google نوشت:

“مجموعه کوچکی از سایت هایی که ما هنوز با دسک تاپ GoogleBot در حال خزیدن هستیم ، پس از 5 ژوئیه 2024 با GoogleBot با موبایل کروال خواهند شد”

مولر توضیح داد:

“بزرگترین قسمت وب در حال حاضر به این شکل کراول شده است ، و هیچ تغییری در کراولینگ برای این سایت ها وجود ندارد.” با این حال ، “پس از 5 ژوئیه 2024 ، ما فقط با تلفن هوشمند GoogleBot این سایت ها را کروال و فهرست بندی خواهیم کرد.”

بنابراین اگر سایت شما با استفاده از دستگاه تلفن همراه در دسترس نیست ، پس Google “دیگر” آن را فهرست نمی کند و به این ترتیب رتبه بندی می کند.

دسترسی به موبایل برای فهرست بندی Google مورد نیاز است.

مولر نوشت :

“اگر محتوای سایت شما به هیچ وجه با دستگاه تلفن همراه در دسترس نباشد ، دیگر قابل توصیف و کارایی نخواهد بود.”

البته خیلی وقت است که Google برای سایتهایی که به راحتی از طریق تلفن همراه در دسترس نیستند، را اطلاع رسانی می‌کند که سایت های خود را رسپانسیو یا واکنشگرا کنند.

رسپانسیو یا واکنشگرا بودن وبسایت بسیار مهم است

این بدان معنا نیست که Google در صورت واکنشگرا نبودن، سایت شما را فهرست نمی کند. آنچه گوگل می گوید این است که اگر سایت شما به سادگی یعنی امکان باز شدن در گوگل را و مشاهده درست در دستگاه های تلفن همراه، بارگیری نشود، پس Google آن را فهرست نمی کند. بسیاری از وبسایت های داخل که میبینید اگر دقت کرده باشید وقتی سایت را باز می‌کنید با یک صفحه سفید روبرو می‌شوید و باید به سمت چپ یا راست اسکرول نمایید. این نوع سایت ها باید حتما به صورت جدی بهینه سازی شوند.

اگر فقط یک الگوی دسک تاپ دارید ، سعی کنید برای نسخه‌های تبلت و موبایل نیز سایت خود را بهینه کنید.

هنوز هم گاهی اوقات از Crawler Desktop GoogleBot برای لیست محصولات و برای مشاغل استفاده می کند. این بدان معنی است که شما هنوز هم ممکن است Desktop GoogleBot را در گزارش‌های خود مشاهده نمایید.

برای بیشتر شما ، این احتمالاً مسئله خاصی نخواهد بود. اما اگر کسی شما را استخدام کند تا برخی از کار‌های سئو را در سایت خود انجام دهید و سایت آنها در تلفن Android یا آیفون شما بارگیری نشود ، ممکن است پس از 5 ژوئیه توسط Google کراول و ایندکس نشود. و شما با چالش هایی روبرو خواهید شد.

هدف شما اطمینان از دسترسی به سایت خواهد بود حتی در دستگاه های تلفن همراه و تست آن با استفاده از ابزار بازرسی URL Console Search Console ، یکی از راههای مورد بررسی سایت شما می‌باشد. پس حتما سایت های خود را بهینه و از رسپانسیو یا واکنشگرا اطمینان حاصل نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی وبسایت


دیاکو عزیزی نیم‌رخ

درباره‌ی نویسنده


دسته‌بندی‌های محبوب


پیوندهای مفید

لینک‌هایی که مفید یافتم و می‌خواهم به اشتراک بگذارم.


دانلود رایگان کتاب هوش مصنوعی مولد چیست؟