دیاکو عزیزی

تغییرات سئو: Gemini و تغییر روش تحقیق کلمات کلیدی با هوش مصنوعی

تغییرات سئو: Gemini و تغییر روش تحقیق کلمات کلیدی با هوش مصنوعی

سئوکاران، تاکتیک های قدیمی بهینه سازی و تحقیق کلمات کلیدی خود را فراموش کنید. هوش مصنوعی Google Gemini اینجاست و قرار است تا بازی را تغییر دهد.

این مدل هوش مصنوعی وعده تغییر شکل جستجو را می دهد، اما نترسید – سئو در حال انقراض نیست. و قرار نیست تا شغل خود را از دست دهیم.

شما باید خودتان را با موضوعات جدید سازگار کنید، در غیر این صورت عقب خواهید ماند.

آشنایی با هوش مصنوعی گوگل جمینی (Gemini)

Gemini چیست و چه چیزی آن را بسیار خاص می کند؟

یک هوش مصنوعی پیشگام را تصور کنید که دائماً در حال یادگیری و تکامل است. برخلاف موتورهای جستجو که روی کلمات کلیدی تثبیت شده‌اند. این هوش مصنوعی اطلاعات را در تمام اشکال آن پردازش می‌کند: تصاویر، ویدیوها، موسیقی، حتی کدهای برنامه نویسی. این قدرت جمینی است.

یک مدل هوش مصنوعی که ممکن است به زودی بخشی از جستجوی گوگل فراتر از آن شود. ایده های پیچیده را درک می کند و حتی به پیچیده ترین سؤالات را پاسخ می دهد.

در واقع جمینی بزرگترین و تواناترین مدل هوش مصنوعی گوگل است. اکنون تصور کنید – حتی از ChatGPT-4 معروف نیز توانایی بیشتری دارد. به نظر می رسد هیجان انگیز است نه؟ این بخشی است که به تحقیق کلمات کلیدی با هوش مصنوعی به Google gemini می‌توانید اعتماد کنید.

تحقیق کلمات کلیدی با هوش مصنوعی

گوگل اعلام کرده است که قصد دارد Gemini را در محصولات مختلف از جمله جستجو و تبلیغات در آینده نزدیک ادغام می کند:

ما قبلاً آن را در Search Generative Experience آزمایش کرده‌ایم، و همانطور که در حال تست با آن هستیم، باعث پیشرفت در سراسر جهان خواهد شد. ما در مورد Gemini به عنوان یک اثر بنیادی فکر می کنیم. در تمام محصولات ما کار خواهد کرد. اما روند جستجو تفاوتی ایجاد نخواهد شد.

Sundar Pichai : مدیرعامل گوگل و آلفابت

اگرچه Gemini در بسیاری از محصولات گوگل استفاده خواهد شد، بزرگترین نگرانی سئوکاران استفاده از آن در جستجوی مولد تجربه (SGE) است. این به این دلیل است که سئوکاران می ترسند که SGE بیشتر کلیک های ارگانیک آنها را بدزدد، حتی اگر سایت در رتبه 1 باشد.

علاوه بر این، Gemini در حال حاضر Google Bard را قدرت می‌دهد. چند روز پیش حتی نام آن را به جمینی تغییر دادند تا از هرگونه سردرگمی جلوگیری شود. شما می توانید با درخواست از چت ربات Gemini به طور مستقیم از قابلیت های Gemini AI استفاده کنید.

تحول تحقیق کلمات کلیدی با هوش مصنوعی Google Gemini

خوب، برای یک مطلب هیجان انگیز در بخش جستجو آماده شوید. وقتی که زمان آن فرا برسد، احتمالاً Google Gemini سئو را از کلیدواژه محوری، به تمرکز بر هدف و Entities یا موجودیت‌های کاربر تغییر خواهد داد. در اینجا یک نگاه اجمالی به آنچه در انتظار است به این شکل خواهد بود:

Entities یا (موجودیت‌ها) در مرکز قرار خواهند گرفت

نتایج جستجو حول اتصالات و روابط بین Entities می چرخد، نه فقط کلمات کلیدی مجزا. وب سایت خود را به عنوان یک مرکز دانش به هم پیوسته تصور کنید.

تأثیر بر جستجو و سئو: شما باید محتوا و ساختار وب سایت خود را بهینه کنید تا این ارتباطات را منعکس کند. برای موفقیت، باید با ایجاد محتوای جامعی که Entities و موضوعات فرعی مرتبط را پوشش می‌دهد، قدرت موضوعی را پیرامون نهادهای انتخابی ایجاد کنید.

پیامدهای تحقیق کلیدواژه: تحقیق از هدف قرار دادن کلمات کلیدی منحصر به فرد، به شناسایی و درک روابط بین Entities مرتبط تغییر خواهد بود. به عنوان مثال، «کفش‌های پیاده‌روی» به Entities مانند «مسیرهای کوهستانی»، «تجهیزات کوله‌پشتی» یا «مارک‌های خارجی» متصل می‌شوند. اگر عمیق‌تر شوید، «مارک‌های پیاده‌روی دوست‌دار محیط‌زیست» یا «کفش‌های پیاده‌روی ضد آب برای زنان زیر یک میلیون تومان» را خواهید دید. پوشش موضوعات مرتبط به شما کمک می کند تا به طور موثرتری به مخاطبان هدف خود برسید.

کلمات کلیدی یا هدف کاربر

Gemini به جای تطبیق کلمات کلیدی با صفحات وب، درک “چرای” پشت جستجوی کاربران را در اولویت قرار می دهد. هدف آن ارائه پاسخ های جامع است که به درخواست های اصلی کاربر پاسخ می دهد.

تاثیر بر جستجو و سئو: نتایج جستجو مرتبط تر خواهد بود. تمرکز از کلمات کلیدی با حجم بالا به تولید محتوایی که مستقیماً به سؤالات کاربران پاسخ می دهد و با استفاده از زبانی که هدف جستجوی آنها را منعکس می کند، تغییر خواهد کرد. به «چرا» و «چگونه» فکر کنید، نه فقط به «چی».

پیامدهای تحقیق کلمات کلیدی: شما باید تا حد امکان کلمات کلیدی دم بلند مرتبط با نهادهای انتخابی را شناسایی کنید (به عنوان مثال، موضوعات و اشیاء دنیای واقعی مانند “کفش های پیاده روی”). بیشتر از آن، باید زمینه ای را که کاربران ممکن است آنها را جستجو کنند، درک کنید.

فراتر از حجم جستجوی کلمات کلیدی، اولویت با کلمات کلیدی است که هدف کاربر را آشکار می کند. به عنوان مثال، “بهترین کفش پیاده روی برای کوه گردی” یا “نحوه انتخاب کفش پیاده روی برای مبتدیان”.

جستجو شخصی تر خواهد شد

برای نتایج جستجوی متناسب با هر کاربر آماده شوید. Gemini تاریخچه جستجو و ترجیحات فرد را در نظر می گیرد، بنابراین استراتژی سئوی شما باید تطبیق یابد.

تأثیر بر جستجو و سئو: برای موفقیت آنلاین، کسب و کارها باید محتوایی را ایجاد و به اشتراک بگذارند که نیازهای خاص مخاطبان هدف آنها را برآورده کند. بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که محتوا در طول زمان به روز، مرتبط و جذاب باقی می ماند، زیرا این امر به شدت بر روی دید و رتبه یک وب سایت در SERP تأثیر می گذارد.

پیامدهای تحقیق کلمات کلیدی: در حالی که تحقیقات سنتی کلمات کلیدی همچنان ارزش خود را حفظ می کند، اولویت باید به کلمات کلیدی طولانی که منعکس کننده نیازها و مکان های خاص کاربر هستند داده شود.

مهم است که به این فکر کنید که چرا افراد ممکن است کلمات خاصی را جستجو کنند و مطمئن شوید که محتوای شما با آن هدف مطابقت دارد. این کمک می کند تا محتوای شما برای کسانی که به دنبال آن هستند مرتبط و مفید است.

به یاد داشته باشید: آینده جستجو فقط مربوط به متن نیست. با درک موجودیت ها و ارتباطات آنها، می توانید محتوای خود را برای روندهای جدید جستجوی هیجان انگیز مانند جستجوهای صوتی، ویدیویی و حتی واقعیت افزوده آماده کنید.

تطبیق استراتژی کلمات کلیدی با Google Gemini

بر اساس داده های ارائه شده توسط گوگل، ترکیب SEO مبتنی بر موجودیت و تحقیق کلمات کلیدی راه خروج است. با انجام این کار، ممکن است از نقاط قوت هر دو روش استفاده کنید. در اینجا چند مرحله کلیدی برای شروع شما آورده شده است:

با درک موجودیت های (Entities) خود شروع کنید

ابتدا باید Entities اصلی مرتبط با جایگاه خود را شناسایی کنید. اینها می توانند برند، محصولات، خدمات، مکان های جغرافیایی و غیره شما باشند.

پس از انجام، باید هر Entities یا موجودیت را تحقیق و تعریف کنید. اطلاعات مربوط به هر موجودیت، از جمله ویژگی های آن، موجودیت های مرتبط و هدف جستجوی کاربر را جمع آوری کنید. این کار را می توان از طریق جستجوی گوگل، ویکی پدیا، وب سایت های مرتبط و پایگاه های داده تخصصی انجام داد.

به عنوان مثال، تصور کنید در یک آژانس مسافرتی متخصص سئو هستید. باید Entities کلیدی را که فراتر از «سفر» یا «مسافرت» هستند، شناسایی کنید.

شما در تحقیقات خود عمیق تر می شوید و مکان های خاصی مانند شهر هایی که امکان سفر کمتری دارند را نیز مشخص می کنید. همچنین شهر های محبوبی مانند کیش یا قشم را شناسایی می کنید. علاوه بر این، شما موجودیت های مرتبط مانند مکان های گردشگری، هتل و…. را کاوش می کنید.

شما تغییرات فصلی را در نظر بگیرید، در نهایت، شما فعالیت های خاصی مانند مسائل فرهنگی و برخورد با حیات وحش و حتی مکانهایی که بیشترین بازدید را دارند تجزیه و تحلیل می کنید.

با تحقیق در مورد این نهادها از طریق گوگل، وبلاگ های مسافرتی و وب سایت های رسمی گردشگری، می توانید درک جامعی از قصد کاربر و رفتار جستجو به دست آورید. علاوه بر این، می توانید موضوعات فرعی مرتبط را برای غنی سازی استراتژی محتوای خود کاوش کنید.

تحقیق کلمات کلیدی را با پیچیدگی مبتنی بر موجودیت اجرا کنید

به جای تمرکز بر کلمات کلیدی منفرد، کلمات کلیدی مرتبط با موجودیت های شناسایی شده خود را بگنجانید. این می تواند شامل انواع نام Entities ، مفاهیم مرتبط و سوالات مرتبط باشد.

برای این موضوع، از ابزار تحقیق کلمات کلیدی Rank Tracker استفاده کنید. (البته این افزونه رو میتوانید ک..ر…ک شده نرمازفار را در سایت پی سی دانلود دریافت کنید. . بیش از 20 روش تحقیق را ارائه می دهد (آنها را در ماژول تحقیق کلمات کلیدی بیابید). پیشنهاد می‌کنم به جستجوهای مرتبط، سؤالات مرتبط (خصوصاً مردم نیز می‌پرسند) و تجزیه و تحلیل TF-IDF توجه ویژه ای داشته باشید. با استفاده از این روش‌های تحقیق، می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط با موجودیت خود را جمع‌آوری کنید.

می توانید از ابزارهای کلیدواژه با درک موجودیت استفاده کنید.

 • Google Cloud Natural Language API به شما کمک می کند تا موجودیت ها را شناسایی کنید، آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید و متن را طبقه بندی کنید. از نمودار دانش گوگل برای شناسایی دقیق موجودیت ها و روابط بین آنها استفاده می کند.
 • Amazon Comprehend سرویسی است که عملکردهای مختلف پردازش زبان طبیعی (NLP) از جمله شناسایی موجودیت را ارائه می دهد. می تواند انواع مختلفی از موجودیت ها را شناسایی کرده و آنها را برای مرجع به مقالات مرتبط ویکی پدیا پیوند دهد.
 • Microsoft Azure Text Analytics یک سرویس ابری است که ویژگی های تشخیص موجودیت و درک زبان را ارائه می دهد. از نمودار دانش مایکروسافت برای شناسایی موجودیت استفاده می کند و بینش هایی مانند تجزیه و تحلیل و عبارات کلیدی را ارائه می دهد.
 • موتور جستجوی نمودار دانش گوگل ابزاری است که به شما امکان می دهد کل پایگاه داده ” Knowledge Graph یا گراف دانش” گوگل را برای یک شخص، شرکت، محصول، مکان یا موجودیت دیگر جستجو کنید.

با استفاده از این ابزارها، می توانید لیست موجودیت خود را کاوش و گسترش دهید و داده های entity موجودیت را سریعتر ترکیب کنید.

نکته حرفه ای: از کلمات کلیدی طولانی غافل نشوید، حتی با حجم جستجوی صفر

همانطور که (entity) موجودیت و مفاهیم مرتبط را شناسایی می کنید، به کلمات کلیدی دم بلند مرتبط با آنها توجه داشته باشید. کلمات کلیدی دم دراز اغلب پرس و جوهای کاربر خاص تری را منعکس می کنند و می توانند محتوای شما را بسیار عمیق تر کنند.

به مثال ما برگردیم: به جای دنبال کردن کلمات کلیدی با حجم بالا و عمومی مانند “سفر”، اصطلاحات مرتبط با موجودیت را وارد می کنید. شما فراتر از جستجوهای اساسی مانند “سفر به کویر مصر” حرکت می کنید و انواع دم بلند مانند “تور سفر به کویر مصر نزدیک کاشان” را بررسی می کنید. به این ترتیب، افرادی که به دنبال یک تجربه دقیق هستند، راحت تر شما را پیدا می کنند. بعلاوه، با استفاده از چنین کلمات کلیدی مبتنی بر هدف کاربر، می توانید محتوایی ایجاد کنید که مستقیماً نیازهای TA شما را برطرف کند و در نتیجه باعث ایجاد تبدیل بیشتر شود.

دیاکو عزیزی

کمک از Gemini در تحقیقات کلمات کلیدی

چرا که نه؟ بیایید از چت ربات Gemini (جمینی) بخواهیم لیست کلمات کلیدی شما را غنی تر کند. درخواست مشابه ChatGPT خواهد بود.

به عنوان مثال، درخواست شما می تواند به صورت زیر باشد:

من در حال نوشتن پست‌های وبلاگی در مورد گردشگری در کویر مصر نزدیک کاشان برای سال 2024 هستم و خوانندگانی را هدف قرار می‌دهم که می‌خواهند هر آنچه می‌توانند در مورد آن بیاموزند. هدف من این است که محتوای خود را برای موتورهای جستجو با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با دم بلند مرتبط با اصطلاح کلی “تور گردشگری کویر مصر” بهینه کنم. آیا می‌توانید 30 ایده کلیدواژه طولانی را پیشنهاد دهید که به موضوعات خاصی برای خوانندگان من مفید است و پتانسیل رتبه‌بندی خوب در گوگل را دارد؟»

“I’m writing blog posts about Tourism in the Egyptian desert near Kashan for 2024, targeting readers who want to learn everything they can about it. I aim to optimize my content for search engines using relevant long-tail keywords related to the general term “Egyptian desert tourism tour” Can you suggest 30 long-tail keyword ideas that address specific topics helpful for my readers and have the potential to rank well on Google?”

پرومپت نویسی به دو زبان فارسی و انگلیسی – دیاکو عزیزی

استراتژی محتوا

هنگامی که تمام کلمات کلیدی مرتبط با موجودیت خود را جمع آوری کردید، با دقت شروع به ترکیب آنها در برنامه محتوای خود کنید.

خوشه های محتوایی موجودیت محور ایجاد کنید
محتوای خود را بر اساس خوشه های موجودیت محور سازماندهی کنید. این شامل ایجاد یک قطعه مرکزی از محتوا است که به عنوان یک مرکز برای یک موجودیت عمل می کند و سپس محتوای پشتیبانی را پیرامون موضوعات فرعی مرتبط توسعه می دهد.

باز هم، می‌توانید از Gemini بخواهید که در خوشه‌بندی محتوا به شما کمک کند:

ایجاد محتوا در اطراف entities

محتوایی را توسعه دهید که به طور جامع entities انتخابی شما را پوشش دهد. این می تواند پست های وبلاگ، راهنماها، توضیحات محصول، سوالات متداول و غیره باشد.

برای آشنایی با نحوه ایجاد محتوای کاملاً بهینه واستراتژی آن، پست ما را در مورد استراتژی تولید محتوا با هوش مصنوعی مطالعه کنید.

نکته: محتوای خود را برای کلمات کلیدی مناسب در ویرایشگر محتوا بهینه کنید. با استفاده از آن، می توانید پتانسیل صفحات موجود خود را به حداکثر برسانید یا محتوای جدیدی را بر اساس توصیه های سئوی زنده در حین تایپ ایجاد کنید.

موجودیت ها را در محتوای خود به هم وصل کنید

از پیوند داخلی برای اتصال موجودیت مرتبط در وب سایت خود استفاده کنید. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا روابط بین محتوا و موجودیت های شما را درک کنند.

از نشانه گذاری Schema استفاده کنید

برای تعریف صریح موجودیت ها و روابط آنها در محتوای خود، نشانه گذاری داده های ساخت یافته (Schema.org) را پیاده سازی کنید. این سیگنال‌های واضح‌تری را به موتورهای جستجو ارائه می‌کند.

در ادامه مثال ما، شما فقط پست های وبلاگ جدا شده ایجاد نمی کنید. شما خوشه های محتوای موجودیت محور می سازید. به عنوان مثال، شما یک راهنمای جامع در مورد “گردشگری در کیش” به عنوان بخش مرکزی تهیه می کنید که به عنوان مرکزی برای تمام اطلاعات مربوط به گشردشگری در کیش عمل می کند.

سپس می‌توانید بر روی پست‌های وبلاگ به صورت تکی تمرکز کنید که بر مکان‌های گردشگری خاص تمرکز دارد (مانند کنار ساخل و تفریحات آن)، سطح دشواری آن‌ها (مانند فروشگاهها و خرید پوشاک و سوغاتی) و فهرست‌های دسته‌بندی (مثلا رستوران‌ها و کافه‌های شبانه برای شام) تمرکز کنید.

شما این قطعات را از طریق پیوند داخلی و نشانه گذاری Schema به هم متصل می کنید، و اطمینان می دهید که موتورهای جستجو روابط بین موجودیت ها و تخصص ما را درک می کنند.

چالش های Gemini

هر زمان که با چیز جدیدی روبرو می شویم، عادت کردن به آن ممکن است سخت باشد. وقتی Google Gemini بخشی از تجربه جستجوی ما می شود، ممکن است چالش هایی را به همراه داشته باشد که باید بر آنها غلبه کنیم.

افزایش رقابت

Google Gemini در درک هدف و زمینه کاربر بسیار خوب است. ممکن است منجر به تجربه جستجوی دقیق‌تر و شخصی‌تر برای همه ما شود. در حالی که این برای کاربران مفید است، به این معنی است که ممکن است با رقابت بیشتری برای دیده شدن در نتایج جستجو روبرو شوید.

بنابراین، شما باید سخت‌تر کار کنید تا برجسته شوید و آن نقاط برتر را در SERP به دست آورید.

علاوه بر این، در نظر بگیرید که SGE مجهز به Gemini، بیشتر فضای صفحه را اشغال می کند و یافتن نتایج ارگانیک دشوارتر خواهد بود. این امر رقابت را حتی سخت‌تر می‌کند زیرا فضای کمتری برای نمایش وب‌سایت‌ها وجود دارد. و فقط بهترین ها می توانند به خود قطعه SGE وارد شوند.

یادگیری و سازگاری مداوم

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما به هر حال باید به آن اشاره کنم – تکامل Google Gemini و جستجوی دائمی در حال تغییر نیاز به یادگیری و سازگاری مداوم دارد.

مسئله این است که الگوریتم های گوگل دائما در حال تغییر هستند (ما به آن عادت کرده ایم) و Gemini احتمالاً فاکتورهای رتبه بندی و تغییرات جدیدی را نیز معرفی خواهد کرد. شما باید منتظر به‌روزرسانی‌های الگوریتم باشید، تأثیر آنها را بر نتایج جستجو تجزیه و تحلیل کنید و استراتژی‌های خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

علاوه بر این، تغییرات رفتار کاربر، لایه دیگری از پیچیدگی را اضافه می کند. رفتار و ترجیحات کاربر، تحت تأثیر فناوری‌ها، روندهای اجتماعی و اقتصاد دائماً در حال تغییر است. شما باید این تغییرات در رفتار کاربر را نظارت کنید. مراقب تغییرات در عبارت های جستجو یا عادات روزمره باشید و استراتژی های خود را به موقع تنظیم کنید.

نتیجه

اگر سئوکاران را کنار بگذارید. Google Gemini ممکن است بازی را برای همیشه تغییر دهد. این امر اساساً تحقیقات کلمات کلیدی را از رویکرد حجم خالص و رقابت محور، به تمرکز بر درک هدف و زمینه کاربر تغییر می دهد. اصل مطلب اینجاست:

خداحافظی با:

 • ترکیب کلمات کلیدی با حجم بالا
 • وسواس در رقابت کلمات کلیدی

و شروع:

 • درک سوال “چرا”، در پشت جستجوها.
 • کاربران واقعاً به دنبال چه اطلاعاتی هستند؟
 • ساخت محتوا پیرامون موجودیت‌های مرتبط
 • هدف قرار دادن پرس و جوهای طولانی و خاص.
 • جذب ترافیک هدفمند با نیازهای خاص.
 • بهینه سازی برای رشد شخصی سازی به تنظیمات شخصی کاربر

اشتراک گذاری مقاله در :

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
X
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x