خانه » rel = noopener چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

rel = noopener چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

noopener چیست

اصطلاح “noopener” به ویژگی HTML rel =”noopener” اشاره دارد. که به دلایل امنیتی به پیوندهایی اضافه شده است. که در یک برگه یا پنجره جدید باز می شوند.

هدف از این ویژگی فراهم کردن سطح امنیتی اضافی برای بازدیدکنندگان سایت است. به ویژه با جلوگیری از کنترل یک وب سایت دیگر که به آن لینک میدهید.

به شکل کد HTML زیر :

<a href=”https://ahrefs.com” rel=”noopener” target=”_blank”>Best SEO tool</a>

rel = noopener چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

چرا Noopener مهم است؟

بدون ویژگی rel =”noopener”، وب سایتی که به آن لینک داده شده است می تواند برگه صفحه مورد نظر را در مرورگر کنترل کند. و آن را به یک صفحه فیشینگ یا یک وب سایت مخرب هدایت کند. این می تواند برای سرقت داده های شخصی یا نصب بدافزار استفاده شود.

این ویژگی در پیوندهای خارجی از بازدیدکنندگان وب سایت در برابر موضوع امنیتی محافظت می کند. و از آنجایی که به هیچ وجه بر سئوی سایت شما تأثیر نمی گذارد. می توانید با خیال راحت از آن برای به حداکثر رساندن امنیت برای همه کاربران خود استفاده کنید.

از سال 2017، این ویژگی به طور خودکار به پیوندهایی که در یک پنجره یا برگه جدید در وردپرس باز می شوند اضافه شده است. با این حال، می تواند (و باید) به همه پیوندهای خارجی اضافه شود، نه فقط در وردپرس.

خبر خوب این است که از سال 2020، اکثر مرورگرها به طور خودکار پیوندها را با target_blank (باز کردن در برگه/پنجره جدید) پردازش می کنند. به گونه ای که گویی rel=”noopener” روی آنها تنظیم شده است.

بخوانید: ۱۰ راهکار برتر برای سئو و بهینه‌سازی وردپرس

آیا Noopener بر سئو تاثیر می گذارد؟

برخی از صاحبان سایت نسبت به استفاده از ویژگی “noopener” ابراز نگرانی کرده اند. زیرا نگران هستند که این ویژگی بر سئو سایت آنها تأثیر بگذارد.

با این حال، هیچ تاثیری بر SEO، هم از نظر خزیدن و هم از نظر لینک دهی ندارد. ویژگی “noopener” در سطح مرورگر کار می کند و از آسیب پذیری های امنیتی جلوگیری می کند.

rel = noopener

آیا نیاز به استفاده از noopener در وب سایت خود دارید؟

اگر از وردپرس استفاده می کنید، احتمالاً از “noopener” به طور خودکار استفاده می کنید. به خاطر داشته باشید که مرورگرهای مدرن پیوندها را با target_blank پردازش می‌کنند. که گویی rel=”noopener” به هر حال وجود دارد، اما اگر مرورگر مدرن نداشته باشند، سطح ایمنی بیشتری را برای کاربران شما فراهم می‌کند.

از سوی دیگر، اگر از وردپرس استفاده نمی‌کنید. این کار خوبی است که به صورت دستی «noopener» را در پیوندهایی که در یک برگه/پنجره جدید باز می‌شوند قرار دهید. این از بازدیدکنندگانی که ممکن است از نسخه های قدیمی مرورگرها استفاده کنند محافظت می کند.

با این حال، در حالی که استفاده از “noopener” کار خوبی برای محافظت از کاربران در برابر کدهای مخرب انجام می دهد. هنوز مهم است که در وهله اول به دقت در مورد جایی که به آن لینک می دهید فکر کنید. با انتخاب فقط وب سایت های معتبر و قابل اعتماد، خطر را برای کاربران خود به حداقل می رسانید.

اما در مواردی که وب‌سایت‌ها تغییر می‌کنند، از بین می‌روند یا دوباره فروخته می‌شوند. لینک‌های خوب امروزی می‌توانند مخرب‌های فردا باشند. و شما حتی در صورت تغییر از آن مطلع نخواهید شد.

این “noopener” را به یک لایه امنیتی مهم تبدیل می کند. تا اطمینان حاصل شود که کاربران شما بدون توجه به لینک هایی که روی سایت شما کلیک می کنند ایمن می مانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی وبسایت


دیاکو عزیزی نیم‌رخ

درباره‌ی نویسنده


دسته‌بندی‌های محبوب


پیوندهای مفید

لینک‌هایی که مفید یافتم و می‌خواهم به اشتراک بگذارم.


دانلود رایگان کتاب هوش مصنوعی مولد چیست؟