خانه » Semrush چیست؟ : هر چیزی که باید بدانید (2024)

Semrush چیست؟ : هر چیزی که باید بدانید (2024)

Semrush چیست

در دنیای پررقابت و بسیار پرنوسان سئو و بازاریابی محتوا، داشتن ابزارهای مناسب در اختیار شما می تواند تفاوت را ایجاد کند. جای تعجب نیست که یک ابزار بازاریابی دیجیتال برای هر مورد قابل تصوری وجود دارد. Semrush تلاش می‌کند تا کارهای به ظاهر غیرممکن را انجام دهد.

تا همه ابزارهای ضروری یک بازاریاب دیجیتال را در یک مکان جمع کند. در این بررسی Semrush، ابزارهایی را که آنها عرضه کرده اند و چگونه یکپارچه شده اند را بررسی خواهیم کرد. ما با مزایا و معایب Semrush، مقایسه رقبا و توصیه ها توضیحات تکمیلی قابل قبولی را به شما عرضه می‌کنیم

Semrush چیست؟

Semrush مجموعه ای از ابزارهای غنی از ویژگی ها است که تمام جنبه های دید آنلاین را مدیریت می کند. تمام ابزارهای مورد نیاز برای سئو، بازاریابی محتوا، تجزیه و تحلیل رقبا، رسانه های اجتماعی و تبلیغات را در یک مجموعه برعهده دارد. این به جمع آوری تمام داده های لازم برای تصمیم گیری هوشمندانه، یافتن فرصت ها، تعیین اهداف و نظارت بر پیشرفت در برابر رقبا را برای کمک به شما فراهم می نماید.

Semrush چیست؟

چه چیزی Semrush را منحصر به فرد می کند؟

Semrush به دلیل رویکرد کلی نگر خود نسبت به دیگر رقبا این سیستم را متمایز کرده‌ است. با همه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در یک رابط، بازاریابی آنلاین ساده تر و کارآمدتر می شود.

Semrush ابزارهایی برای تحقیقات بازار، استراتژی، برنامه ریزی، تولید محتوا، تبلیغات و اندازه گیری نتایج دارد. که همه آنها به طور یکپارچه با هم کار می کنند.

تجربه کاربری Semrush

کاربران معمولا تجربه بسیار سودمندی با Semrush دارند. آنها رابط کاربر پسند، ناوبری آسان و ابزارها و ویژگی های فراوان آن را دوست دارند و با آن به راحتی کار می‌کنند.. عملکرد گسترده این پلتفرم به کاربران امکان می دهد تمام جنبه های بازاریابی دیجیتال را از یک داشبورد واحد مدیریت کنند.

بینش‌های مبتنی بر داده‌های Semrush به کاربران این امکان را می‌دهد تا تصمیم‌های آگاهانه بگیرند، به‌طور مؤثر استراتژی داشته باشند و به راحتی عملکرد های خود را بسنجند و بررسی کنند. بسیاری از کاربران منابع آموزشی Semrush را نیز دوست دارند. این منابع به آنها کمک می کند تا بازاریابی دیجیتال را بهتر درک کنند و از پلتفرم به طور مؤثرتری استفاده کنند.

با این حال، مبتدیان ممکن است به زمان نیاز داشته باشند تا با تمام ویژگی‌ها قبل از استفاده حداکثری از آنها آشنا شوند. با این حال، در پایان، اکثر کاربران موافق هستند که Semrush یک ابزار بازاریابی دیجیتال قوی و انعطاف‌پذیر است.

ویژگی های کلیدی Semrush

پلت فرم Semrush گسترده است. ارائه یک نمای کلی در یک پست بدون طولانی شدن محتوای آن آسان نیست. به همین دلیل است مقیدترین ابزارها و ویژگی ها را بیان کرده ایم.

تحقیق کلمات کلیدی (Keyword Research)

Semrush مجموعه ای قوی از ابزارها و معیارهای جامع تحقیق کلمات کلیدی را برای تقویت استراتژی کلمات کلیدی شما ارائه می دهد.

تحقیق کلمات کلیدی با Semrush
 • Keyword Overview در تصویر بالا، حجم جستجوی کلمه کلیدی، تعداد نتایج، داده ها و موارد دیگر را نشان می دهد.
 • ابزار Keyword Difficulty tool  ارزیابی می کند که رتبه بندی بالاتر از رقبا برای کلمه کلیدی برتر چقدر سخت است.
 • ابزار Keyword Gap به شما امکان می دهد کلمات کلیدی خود را با رقبا مقایسه کنید.
 • ابزار Organic Research بینش هایی را در مورد رتبه بندی جستجوی ارگانیک رقبای شما ارائه می دهد.
 • ابزار Keyword Magic پیشنهادات بسیاری از کلمات کلیدی را ایجاد می کند و جزئیات آنها را مطالعه می کند تا به بهبود استراتژی های سئو کمک کند

در اینجا، Keyword Magic Tool، کلمه کلیدی “فیلم” را تجزیه و تحلیل می کند. در عرض چند ثانیه، لیستی از میلیون‌ها کلیدواژه مرتبط و تغییرات ایجاد کرد که می‌توانید آن‌ها را مرتب کنید، فیلتر و جستجو کنید تا زمانی که بهترین‌ها را برای پروژه خود پیدا کنید. به این دلایل، Semrush یکی از بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی است.

Site Audit

ویژگی Site Audit یک ابزار فوق العاده قدرتمند است که وب سایت شما را از نظر مسائل رایج سئو بررسی می کند و بینش فوری در مورد سلامت کلی آن ارائه می دهد.

Site Audit

ابتدا، یک اسکن جامع از تمام صفحات وب سایت شما انجام می دهد. خطاها، هشدارها و اخطارهایی را شناسایی می کند که می تواند بر عملکرد موتور جستجوی سایت شما تأثیر بگذارد.

همانطور که این روند را ادامه می‌دهد، اولویت را به موضوعاتی که نیاز به توجه فوری دارند اختصاص می دهد و پیشنهادهای عملی برای بهبود ارائه می دهد. در نهایت، یک نمره کلی سلامت سایت را ارائه می دهد که می توانید با پرداختن به مسائل مهم آن را بهبود بخشید.

این اطلاعات متنی بسیار مفید هستند و واگذاری اصلاحات خاص را آسان‌تر می‌کند. Semrush بسیاری از اطلاعات مفید مانند این را در تمام ابزارهای خود نمایش می دهد.

تهیه چک لیست سئو سایت

تجزیه و تحلیل رقبا

Semrush طیف گسترده ای از ابزارها را ارائه می دهد که کاربران را قادر می سازد تا استراتژی های رقابت خود را بهتر درک کنند. insight هایی در مورد تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقبا، بک لینک ها، تبلیغات و موارد دیگر ارائه می دهد. این باعث می شود که به راحتی نقاط قوت و ضعف آنها را تشخیص دهید.

تجزیه و تحلیل رقبا

این ابزارها به طور خودکار تغییرات در دید آنلاین رقبای شما را بررسی می کنند، ترافیک جستجوی ارگانیک و پولی وب سایت آنها را ردیابی می کنند و به شما امکان می دهند چندین رقیب را به طور همزمان مقایسه کنید. با ارائه داده های عملی، می توانید فرصت های رشد را شناسایی کرده و استراتژی های بازاریابی دیجیتال را بهبود بخشید.

برای مثال، هنگام استفاده از Backlink Analytics، می‌توانید تمام جنبه‌های نمایه بک لینک یک رقیب را ببینید. شما خواهید دید که چه چیزی برای آنها مفید است و چه چیزی نه، موفقیت های آنها را تکرار می کنید و از اشتباهات آنها اجتناب می کنید.

Rank Tracking

Semrush به کاربران اجازه می دهد تا رتبه بندی موتورهای جستجوی وب سایت خود را برای کلمات کلیدی انتخابی نظارت و تجزیه و تحلیل کنند. این ابزار اطلاعات به روزی را در مورد دیده شدن وب سایت شما، موفقیت تلاش های SEO و PPC شما و میزان عملکرد وب سایت شما در موتورهای جستجو در مکان های مختلف ارائه می دهد.

Rank Tracking با Semrush

و البته نشان می دهد که سایت شما در مقایسه با رقبا چه رتبه ای دارد و پیشنهاداتی برای عملکرد بهتر از آنها ارائه می دهد.

سئوی داخلی یا (On-Page SEO)

جستجوگر On-Page SEO ابزاری جامع است که توصیه های عملی را ارائه می دهد و به کاربران کمک می کند تا صفحات وب را بهینه کنند. این یک تجزیه و تحلیل دقیق از تمام عوامل سئو، از جمله طول محتوا، استفاده از کلمه کلیدی، متا تگ ها و لینک های داخلی را انجام می دهد.

سئوی داخلی یا (On-Page SEO) با ابزراهایی که Semrush دارد

سپس ایده هایی را بر اساس صفحات رقبای برتر تولید می کند. این باعث می شود که محتوای خود را با بهترین های این صنعت مقایسه کنید.

بازاریابی محتوا و ابزارهای هوش مصنوعی

مجموعه ابزار بازاریابی محتوا Semrush’s مجموعه ای از ابزارهایی است که برای ساده کردن هر جنبه ای از کمپین بازاریابی محتوا طراحی شده است. از هوش مصنوعی (AI) برای کمک به ایجاد محتوای سئو بسیار سریعتر استفاده می کند و آن را به یکی از بهترین ابزارهای سئو هوش مصنوعی برای صاحبان وب سایت تبدیل می کند.

بازاریابی محتوا و ابزارهای هوش مصنوعی Semrush
 • SEO Writing Assistant با کمک هوش مصنوعی محتوای شما را برای موتورهای جستجو بهینه می کند. این پیشنهادات برای بهبود امتیاز SEO، خوانایی شما ارائه می دهد.
 • ابزار تحقیق موضوع ایده هایی را برای محتوای تازه و جذاب بر اساس موضوعات پرطرفدار، سؤالات و جستجوهای مرتبط ایجاد می کند.
 • ابزار Post Tracking tool monitors محتوای شما را در معیارهای مختلف نظارت می کند.
 • ویژگی Content Audit محتوای وب سایت شما را بررسی می کند و کیفیت و عملکرد آن را ارزیابی می کند.

این جعبه ابزار یک راه حل یک مرحله ای برای ایجاد، بهینه سازی و تجزیه و تحلیل محتوا است. در عین حال اطمینان حاصل کنید که با مخاطبان شما تعامل دارد و در موتورهای جستجو عملکرد خوبی دارد.

SEO Writing Assistant با کمک هوش مصنوعی

این منطقه محتوا را با یک پست منتشر شده از وبلاگ پر کرده است. این طیف وسیعی از پیشرفت‌های پیشنهادی را ارائه کرده است که می‌توان از آنها برای به‌روزرسانی پست برای عملکرد بهتر استفاده شود.

گزارش و تجزیه و تحلیل

ویژگی های گزارش دهی و تجزیه و تحلیل Semrush دید قدرتمندی را در مورد بازاریابی دیجیتال شما ارائه می دهد و گزارش های جامع و قابل تنظیمی در جهت عملکرد شما برای ازاپه راهکارهای بهتر به شما پیشنهاد میدهد.

 • شما می توانید فعالیت رقبا و روند بازار را با ابزارهای تحقیقاتی ارگانیک و تبلیغاتی تجزیه و تحلیل کنید.
 • با ابزار Backlink Analytics، می توانید پروفایل های بک لینک خود و رقبای خود را بررسی و تجزیه و تحلیل کنید.
 • ابزار Traffic Analytics یک نمای کلی از مخاطبان، رفتار و تعامل وب سایت شما ارائه می دهد.
 • ابزار ردیابی موقعیت، رتبه بندی SERP وب سایت شما را برای کلمات کلیدی هدفمند روزانه به روز می کند.
 • ابزار My Reports به شما امکان می دهد در چند ثانیه گزارش های دقیق و از نظر بصری جذاب ایجاد کنید. گزارش هایی که می توانند به صورت خودکار ارسال شوند و اطمینان حاصل شود که شما (و مشتریانتان!) همیشه به روز هستند.

سایر ابزارها و منابع Semrush

جدا از ویژگی های کلیدی که بیشترین توجه را از سوی کاربران بالقوه به خود جلب می کند، Semrush ابزارها و ویژگی های بسیار دیگری نیز دارد که قابل ذکر است. بسته به طرحی که هنگام ثبت نام انتخاب می کنید، برخی از این ابزارها برای استفاده به ارتقا یا افزونه پولی نیاز دارند.

ابزارهای محلی SEO

ابزارهای سئوی محلی (Local SEO) Semrush به وب سایت ها کمک می کند تا از طریق ویژگی های تخصصی، دید خود را در نتایج جستجوی محلی بهبود بخشند.

ابزارهای سئوی محلی (Local SEO) Semrush

این ابزارها شامل مدیریت فهرست‌بندی است که حضور آنلاین کسب‌وکار شما را در فهرست‌های محلی برتر هماهنگ و مدیریت می‌کند و از داده‌های منسجم و دقیق اطمینان می‌دهد.

علاوه بر این، Local Rank Tracker جستجوی محلی وب سایت شما را نظارت می کند. در ترکیب با بقیه ابزارهای عالی در Semrush، این همه چیزی است که برای تسلط بر نتایج جستجوی محلی نیاز دارید.

ابزارهای تبلیغاتی

ابزارهای تبلیغاتی Semrush

ابزارهای تبلیغاتی Semrush به مدیریت و بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی آنلاین در پلتفرم های مختلف کمک می کند. این شامل ویژگی هایی مانند تجزیه و تحلیل رقابت، تحقیق در مورد کلمات کلیدی، ایجاد تبلیغات، ردیابی و ارائه گزارش های دقیق برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه است.

ابزارهای رسانه های اجتماعی

مجموعه ابزار رسانه های اجتماعی Semrush ابزارهایی را برای ساده کردن فرآیند مدیریت رسانه های اجتماعی ارائه می دهد. این جعبه ابزار به کاربران در ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای جذاب در چندین پلت فرم رسانه های اجتماعی کمک می کند.

این پلتفرم ها عبارتند از اینستاگرام، فیس بوک، توییتر، پینترست، لینکدین و گوگل مای بیزنس. Semrush همچنین مخاطبان اجتماعی، فعالیت و تعامل رقبا در آن پلتفرم ها را تجزیه و تحلیل می کند.

از آنجایی که ویژگی هایی مشابه بهترین ابزارهای رسانه های اجتماعی را به اشتراک می گذارد، می توانید با این ابزار تعبیه شده در پلتفرم در هزینه خود صرفه جویی کنید.

ابزارهای رسانه های اجتماعی Semrush

Social Inbox، یک ویژگی جدید که در حال حاضر در نسخه بتا است. پیام‌های دریافتی را در تمام پلتفرم‌های پشتیبانی شده نظارت می‌کند، قابلیت‌های پاسخ سریع و نمای متمرکز نظرات و پیام‌های مستقیم را ارائه می‌دهد.

ویژگی .Trends ابزاری قدرتمند برای هوش رقابتی است. این اطلاعات بینش ارزشمندی در مورد ترافیک وب سایت رقبا، رفتار کاربر، سهم بازار، محتوا و استراتژی های تبلیغاتی ارائه می دهد. سپس بینش های عملی برای بهبود کسب و کار شما ارائه می دهد.

ویژگی .Trends ابزاری قدرتمند برای هوش رقابتی

راه حل های آژانس بازاریابی

راهکارهای آژانس Semrush ابزارها و ویژگی های هدفمندی برای پشتیبانی از آژانس های دیجیتالی هستند که چندین مشتری را مدیریت می کنند.

راهکارهای آژانس Semrush

این مجموعه شامل Client Manager، یک داشبورد متمرکز برای مدیریت تمام پروژه‌ها و محصولات مشتری است. Agency Growth Kit به آژانس‌ها کمک می‌کند تا مشتریان جدید دریافت کنند و ارزش خود را به مشتریان فعلی نشان دهند. در نهایت، Semrush API اجازه می دهد تا با سیستم های تجاری موجود شما یکپارچه شود.

منابع آموزشی

Semrush منابع آموزشی فراوانی را برای هر کسی که علاقه مند به تسلط بر سئو و گسترش مهارت های خود دارد ارائه می دهد. آکادمی آنها دوره های آنلاین رایگان بازاریابی دیجیتال را با گزینه های صدور گواهی ارائه می دهد.

وبلاگ Semrush دارای مقالات بسیاری در مورد استراتژی های مختلف بازاریابی دیجیتال است. پایگاه دانش منبعی برای کاربران است تا با جنبه های مختلف بازاریابی دیجیتال آشنا شوند.

Semrush منابع آموزشی

Semrush همچنین میزبان وبینارهای آموزنده با کارشناسان مختلف کسب و کار است. و در نهایت، Local Marketing Hub منابع تخصصی برای سئوی محلی و بهینه سازی حضور آنلاین ارائه می دهد.

قیمت پلن‌های Semrush

قیمت گذاری Semrush برای هر کسب و کار میتواند متفاوت باشد. سطوح قیمت‌گذاری برای فریلنسرها و استارت‌آپ‌ها شروع و سپس به گزینه‌های سازمانی سفارشی نیز می‌رسد.

طرح حرفه ای:

با 99.95 دلار در ماه، این مقرون به صرفه ترین طرح است که برای فریلنسرها، استارتاپ ها و بازاریابان داخلی با بودجه محدودتر ایده آل است. این شامل ویژگی های اساسی مانند تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و رقبا، site audit، on-page SEO checker، position tracking of 500 keywords است.

طرح گورو:

با قیمت 199.95 دلار در ماه، این طرح برای شرکت های کوچک و در حال رشد طراحی شده است. این شامل تمام ویژگی های Pro، ابزارهای بازاریابی محتوا، branded reports، historical data، محدودیت های توسعه یافته، racking of 1,500 keywords, and 15 projects..

طرح کسب و کار:

با 399.95 دلار در ماه، این طرح برای آژانس ها، پروژه های تجارت الکترونیک و مشاغل با حضور گسترده وب مناسب است. این شامل تمام ویژگی های Guru، به همراه along with white-label reports, API access, extended limits and sharing options, Google Data Studio integration, position tracking of 5,000 keywords, and 40 projects.

طرح سازمانی:

این راه حل سفارشی برای مشاغل بزرگ با نیازهای بازاریابی منحصر به فرد طراحی شده است. این شامل پایگاه‌های اطلاعاتی کلمات کلیدی سفارشی، محدودیت‌های سفارشی، خزیدن نامحدود وب‌سایت‌های بزرگ، و on-site training است، با قیمت‌گذاری در صورت درخواست.

مزایا و معایب Semrush

مزایا

قابلیت های قوی SEO

Semrush ابزارهای پیشرو در سئو را برای هر کار ضروری ایجاد کرده است. ابزارهایی برای تحقیق کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل بک لینک، ممیزی سایت، ردیابی موقعیت، سئوی درون صفحه و موارد دیگر.
ابزارهای تبلیغات موثر:

Semrush به کاربران کمک می کند تا کمپین های تبلیغاتی آنلاین را بهبود بخشند، رقابت را تجزیه و تحلیل کنند و کلمات کلیدی را در پلتفرم های مختلف جستجو کنند.

ابزار قدرتمند رسانه های اجتماعی:

Semrush مدیریت رسانه های اجتماعی را با ارائه ویژگی هایی برای ایجاد محتوا، اشتراک گذاری، زمان بندی، ردیابی و تجزیه و تحلیل در چندین پلت فرم اجتماعی تسهیل می کند.

هوش رقابتی جامع:

ویژگی .Trends دید ارزشمندی در مورد ترافیک وب سایت کاربر و رقیب، رفتار کاربر، سهم بازار، محتوا و استراتژی های تبلیغاتی ارائه می دهد.

راه‌حل‌های آژانس:

ابزارهای Semrush به آژانس‌های دیجیتالی کمک می‌کنند تا به آسانی پورتفولیوهای مشتریان متعدد را مدیریت کنند و در عین حال ارزش آنها را نشان دهند.

منابع آموزشی:

Semrush با ارائه انبوهی از منابع آموزشی رایگان به کاربران کمک می کند تا مهارت های بازاریابی دیجیتال خود را بهبود بخشند.

ابزارهای اضافی:

Semrush راه‌حل‌های SaaS اضافی را ارائه می‌کند که مکمل محصول اصلی آن است – ابزارهایی مانند بازار محتوا، تقویت‌کننده تجارت الکترونیک، Prowly، Kompyte و SplitSign

معایب

تعداد محدود پروژه:

با طرح‌های اولیه، تعداد پروژه‌هایی که می‌توانید به طور همزمان مدیریت کنید محدود است. این ممکن است کاربران را از مدیریت چندین وب سایت یا پورتفولیوهای مشتری محدود کند.

رابط کاربری پیچیده:

مجموعه وسیعی از ابزارها و ویژگی‌ها می‌تواند باعث شود که رابط کاربری بسیار زیاد باشد. این به ویژه برای مبتدیانی که در بازاریابی دیجیتال تازه وارد هستند صادق است.

منحنی یادگیری:

درک و استفاده از تمام ویژگی‌های پلتفرم نیازمند زمان و تلاش است زیرا جامع و بسیار بزرگ و ممکن است پیچیده باشد.

طرح های قیمت گذاری گران قیمت:

پیشرفته ترین ویژگی های Semrush فقط در طرح های با قیمت بالاتر در دسترس هستند.

تولید گزارش آهسته:

کندی سرعت در ساعات اوج استفاده از وب سایت که کاربران گزارش کرده اند که می تواند بر بهره وری تأثیر بگذارد.

پلتفرم های رسانه های اجتماعی محدود:

مجموعه ابزار رسانه های اجتماعی در حال حاضر از فیس بوک، اینستاگرام، ایکس، لینکدین، پینترست و گوگل مای بیزنس پشتیبانی می کند. عدم وجود موارد دیگری مانند اسنپ چت و تیک تاک ممکن است برای برخی از کاربران یک نقطه ضعف باشد.

دسترسی محدود به API:

Semrush دسترسی API را به برنامه های سطح بالاتر خود محدود می کند. این امر توانایی کاربران سطح پایین را برای ادغام Semrush با سایر ابزارها و سیستم هایی که کسب و کارشان استفاده می کند محدود می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی وبسایت


دیاکو عزیزی نیم‌رخ

درباره‌ی نویسنده


دسته‌بندی‌های محبوب


پیوندهای مفید

لینک‌هایی که مفید یافتم و می‌خواهم به اشتراک بگذارم.


دانلود رایگان کتاب هوش مصنوعی مولد چیست؟