خانه » راهنمای آسان برای سئوی محلی

راهنمای آسان برای سئوی محلی

راهنمای آسان برای سئوی محلی - local seo

استراتژی سئوی شما قوی است. اما آیا به تقویت جامعه محلی خود در اینترنت و فضای آنلاین فکر کرده اید؟ با تمرکز بر سئوی محلی، می توانید هم از جستجوهای عمومی اینترنتی و هم از ترافیک تخصصی بهره مند شوید، که باعث جذب مشتریان محلی و محل اطراف کسب و کار شما می شود.

اگر مکان فیزیکی دارید، هدف قرار دادن افراد محلی می‌تواند حتی مهم‌تر از ترافیک عمومی اینترنت باشد. زیرا 46 درصد از کل جستجوهای گوگل برای مشاغل محلی است و 78 درصد از این جستجوها به خریدهای آفلاین منجر می شوند.

استراتژی سئوی محلی متفاوت تر از دیگر موارد سئو است. اما چیزی نیست که از آن ترسید. ما قصد داریم شما را با اصول اولیه و سپس چند تاکتیک پیشرفته آشنا کنیم تا بتوانید نتیجه لازم را دریافت کنید.

اصول سئوی محلی (Local SEO)

چند تفاوت در سئوی محلی و سئوی ارگانیک وجود دارد. نکته اصلی این است که سئوی محلی مکان کسب و کار و جستجوگر را هنگام رتبه بندی در نظر می گیرد.

رتبه بندی برای کلمات کلیدی مهم است (درست مانند سئوی ارگانیک) اما شما باید معیارهای جغرافیایی مختلفی را اضافه کنید تا مطمئن شوید توسط افرادی که می خواهند مستقیماً وارد فضای شما شوند پیدا می شوید.

محتوا هنوز پادشاه است

پر کردن کلمات کلیدی بی ربط و کلمات نامفهوم دشمن شماست. شما نمی‌خواهید نسخه‌ای در سایت خود داشته باشید که شبیه یک تبلیغ رادیویی بد باشد: (برای بهترین خرید خود شهر خود به فروشگاه افق کوروش، در شهر خود، تهران بیایید. به یاد داشته باشید، اگر به این محصول نیاز دارید، همین امروز به ولیعصر در مرکز شهر خود، در تهران مراجعه کنید).

مردم از خواندن چنین مطالبی فورا خسته و از صفجه خارج می‌شوند و گوگل می داند که شما چه کار می کنید. برای تولید محتوا لزوماً مجبور نیستید وبلاگ داشته باشید. این یک سوء تفاهم در مورد محتوای وب است.

شما می خواهید یک متن بهینه سازی شده برای سئو را داشته باشید. باید به جزئیات بسیار دقیقی در مورد خدماتی که ارائه می‌دهید، بپردازد.

صفحات فرود، صفحات محصول و صفحات مربوط به خود را به طور خاص برای مشتری ایده آل و محلی خود تنظیم کنید. به آنها نشان دهید که بخشی از جامعه آنلاین هستید.

و اگر می خواهید وبلاگ بنویسید، خیالتان راحت باشد. می توانید در مورد جامعه و منطقه عمومی یا حتی نوع خدماتی که می‌توانید برای محله واطراف کسب و کار خود عرضه کنید مطالب زیادی بنویسید. که فقط رتبه شما را افزایش می دهد.

می توانید مشتریان و اعضای انجمن را بزرگ کنید، به رویدادهایی که در منطقه شما در حال وقوع است نگاه کنید، یا حتی درباره تاریخچه محلی که مربوط به کسب و کارتان است بحث کنید. صرف نظر از این، وبلاگ نویسی نباید در برنامه محتوای شما باشد.

نام شهرها و محله ها بسیار مهم است

بیشتر اوقات وقتی افراد چیزی را در نزدیکی خود جستجو می کنند از نام محله، شهر، منطقه و غیره خود استفاده می کنند. برای مثال (استادکار لوله کش در ولیعصر) شما کاملاً می خواهید از آنها به عنوان کلمات کلیدی در سایت خود استفاده کنید. مطمئناً، کلمات کلیدی کسب و کار شما مهم هستند. اگر یک لوله کش هستید، می خواهید به خدماتی بپردازید که مردم منطقه شما به دنبال آن هستند.

اما به همان اندازه مهم، می‌خواهید مطمئن شوید که بخش‌های خاصی از شهر خود را هدف قرار می‌دهید که در آن خدمات ارائه می‌کنید. شما ممکن است در Minneapolis-St مستقر باشید. پل، اما ممکن است شما بیشتر محلی در حومه Maple Grove باشید و رانندگی در سراسر شهرهای دوقلو ممکن است ارزش این کار را نداشته باشد. بنابراین باید مطمئن شوید که Maple Grove، MN بیشتر از منطقه بزرگتر مترو را هدف قرار داده اید. نام مستعار به اندازه نام های واقعی شهر در سئو مهم است.

شهری که من در آن زندگی می کنم فلورانس، آلاباما است. با این حال، مردم محلی اغلب به منطقه عمومی 4 شهر نزدیک به عنوان The Shoals اشاره می کنند. بنابراین، در حالی که مشاغل محلی برای من فهرست می‌کنند که آیا آنها در فلورانس، ماسل شولز، تاسکومبیا یا شفیلد هستند، معمولا تلاش خود را روی عبارت/کلمه کلیدی The Shoals یا فقط Shoals متمرکز می‌کنند.

بعداً در مورد اینکه چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید بحث خواهیم کرد. اما این نام‌ها را در URL‌ها، سرفصل‌ها (مخصوصا H1)، عناوین پست‌های وبلاگ (و همچنین برچسب‌ها و دسته‌ها)، تگ‌های جایگزین تصویر، عنوان عمومی وب سایت (یا حداقل عنوان SEO که از طریق افزونه هایی مانند Yoast تنظیم می کنید) می‌توانید بگنجانید.

اگر مشتریان در جستجوی یک کسب‌وکار محلی هستند، چندین انتخاب دارند، اما یکی از این انتخاب‌ها دارای صفحات متعددی است که به مکان خاص‌تری اشاره می‌کند که به دنبال آن هستند، این سایتی است که احتمال بازدید آنها بیشتر است. حتی اگر آن صفحه لزوماً رتبه اول را نداشته باشد. پس اطلاعات دقیق مکان و ادرس میتواند مهم باشد.

با سایر مشاغل محلی ارتباط برقرار کنید

هدف شما باید ارائه بهترین محتوا برای مشتریان هدف باشد. و گاهی اوقات، این بدان معنی است که آنها را به سمتی از کسب و کار هدایت کنید که ممکن است مال شما نباشد. شما خدمات خود را ارائه می دهید و آنچه برخی از مشتریان به آن نیاز دارند در آن قرار نمی گیرد.

با این حال، کسب و کار دیگری در منطقه شما وجود دارد که می تواند به درخواست آنها رسیدگی کند. و به احتمال زیاد، شما افرادی را که شخصاً آن تجارت را اداره می کنند، می شناسید. با آنها در مورد حضور وب خود صحبت کنید.

شما به راحتی می توانید به توافق برسید که پیوندهایی را به آنها در سایت خود اضافه کنید (و بالعکس) – که این کار مزایای زیادی دارد. زیرا به طور کلی کیفیت فوق العاده بالایی دارند. شما می توانید برای معاملات و مواردی که به صورت متقابل تبلیغ می شوند با یکدیگر همکاری کنید. به این ترتیب، هر دو کسب و کار از افراد واقعی که مشتریان بالقوه هستند سود خواهند برد.

با مشارکت با سایر مشاغل محلی، شبکه های اجتماعی نیز به روی شما باز می شوند و فرصت های بیشتری برای رشد تجاری از طریق جستجوی یوتیوب و اینستاگرام که در ایران فعال هستند فراهم می شود. در حالی که اینها از نظر جستجوی عمومی به اندازه گوگل محبوب نیستند.

هرچه تعداد دفعات بیشتری به کسب و کار شما اشاره شود، بیشتر در نتایج و توصیه ها ظاهر خواهید شد. اگر هر یک از مشاغل محلی شما وبلاگ هایی را در سایت خود اجرا می کند، از آنها بپرسید که آیا می توانید یک یا دو پست را در آنجا منتشر کنید. شما به طور کلی می توانید یک بک لینک جدید دریافت کنید، به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید و رتبه های بهتری نیز بدست آورید.

طراحی برای موبایل

همه به ما می گویند که روی طراحی موبایل تمرکز کنیم. این هرگز مهم‌تر از تمرکز بر سئوی محلی نبوده است زیرا 89 درصد از مردم حداقل هفته‌ای یک‌بار به دنبال چیزی یا محصولی و حتی خدماتی در تلفن همراه خود می‌گردند. آن دسته از جستجوگران تلفن همراه نیز 16 درصد بیشتر از کاربرانی که روی دسکتاپ کار می کنند، در عرض 1 روز به مکان فیزیکی شما رجوع می کنند.

حتی مفیدتر از آن، 18 درصد از کل جستجوهای محلی تلفن همراه در عرض 1 روز به هدف خود می‌رسند. این مقدار زیادی درآمد به همراه دارد. برای رسیدگی به این جمعیت، چند دستورالعمل وجود دارد که باید به طور خاص برای سئوی محلی در نظر داشته باشید که ممکن است برای طراحی عمومی موبایل چندان مهم به نظر نرسد.

ابتدا، می‌خواهید مطمئن شوید که نام، آدرس، و شماره تلفن کسب‌وکار شما (همچنین به عنوان NAP یا نقل قول نیز شناخته می‌شود) در صفحه اصلی شما، برجسته، قابل خواندن و (مهمتر از همه) قابل کلیک باشد.

68 درصد از بازدیدکنندگان یا بر روی شماره تلفن کلیک می‌کنند تا با شما تماس می‌گیرند یا روی آدرس کلیک می‌کنند تا مکان شما را پیدا کنند. بنابراین وقتی صفحه Google My Business، Yelp، TripAdvisor و غیره را راه‌اندازی می‌کنید، قالب‌بندی و اطلاعات یکسان را حفظ کنید. در غیر این صورت، هم الگوریتم ها و هم کاربران را سردرگم می کند.

در حالی که ربطی به خود سئو ندارد، ادغام یک ویژگی چت زنده، مانند WhatsApp یا گفتگوی زنده که در بسیاری از سایت ها مشاهده می کنید می‌تواند باعث افزایش نرخ تبدیل نیز شود. مردم به پیام رسانی در دستگاه های تلفن همراه عادت دارند. تماس مستقیم با شما یک فرمت طبیعی است. همچنین افزونه های چت بسیار خوبی برای وردپرس وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

سئوی محلی: تاکتیک ها و ویژگی های پیشرفته

اصول اولیه سئوی محلی شبیه به استراتژی های اورگانیک است، اما به اندازه ای متفاوت است که توجه ویژه را به خود جلب کند. با این حال، اگر می خواهید فراتر از این نکات اساسی حرکت کنید و واقعاً در جستجوهای محلی خود رتبه بندی کنید، باید تاکتیک های خاصی را اعمال کنید. این موارد ممکن است مدتی طول بکشد تا در جای خود قرار گیرند،

صفحه Google My Business خود را منتشر و بهینه کنید.

به غیر از داشتن یک وب سایت شخصی، تنها مهم ترین چیزی که برای موفقیت در سئوی محلی به آن نیاز دارید، صفحه Google My Business (یا GMB) است. البته این مورد برای ایران در دسترس نیست ولی راههایی برای ایجاد آن وجود دارد.

اساساً، این همان چیزی است که مردم هنگام جستجوی هر چیزی که از راه دور به کسب و کار شما مرتبط است در گوگل می بینند. نظرات، موقعیت مکانی، نقشه ها، سؤالات، پیوندهای وب سایت، شماره تلفن و غیره را در صفحه خواهید داشت.

علاوه بر این، این اطلاعات توسط Google به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود، اما می‌توانید یک قدم اضافی بردارید. من “Own This Business?” لینک در تصویر بالا شما می توانید با ادعای مالکیت صفحه GMB خود، فواید بیشتری به دست آورید، اساساً می توانید مستقیماً به Google پست کنید، گویی وبلاگ خودتان است.

سایت های بررسی

مشابه GMB، بررسی سایت‌هایی مانند توروب، شیپور، دیوار، نیازمندیها (برای داخل ایران) و بسیاری دیگر در سئوی محلی شما بسیار مهم هستند. اگر این صفحات تجاری را ایجاد و قعالیت ندارید. به سایت ها بروید و آنها را از کسب و کار خود مطلع کنید.

سفارشی سازی کلمات کلیدی، URL ها و اعتبار دامنه از لینک ها باعث می شود که ارزش وقت شما را داشته باشد. علاوه بر این، می‌توانید از افزونه‌ای مانند WP Business Reviews برای جمع‌آوری و گرفتن چندین بررسی که می‌خواهید به عنوان گواهی در سایت خود نمایش دهید، استفاده کنید. گوگل توجه خاصی به سئوی محلی دارد پس این قسمت را از دست ندهید.

مطمئن شوید که Schema  شما درست است

Schema.org برای وب سایت ها مفید است. بسیاری از افزونه های SEO مانند Yoast در حال حاضر Schema سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه می کنند. و اگر در اضافه کردن Schema به سایت خود تازه کار هستید. در اینجا لیستی از پلاگین های Schema وجود دارد که می توانید امروز برای شروع از آنها استفاده کنید.

باید مطمئن شوید که طرح وب سایت شما با نشانه گذاری کسب و کار محلی که Schema.org فهرست می کند، بهینه شده است. وقتی به آن لیست نگاه می کنید، ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد. به همین دلیل است که تعداد زیادی پلاگین Schema مانند WPSSO وجود دارد که به شما امکان می‌دهد دقیقاً نحوه نمایش داده‌های خود را سفارشی کنید.

از Moz Local استفاده کنید

این یکی ممکن است برای همه مناسب نباشد، زیرا Moz Local یک ابزار پولی است که می‌تواند با قیمت بسیار بالایی (از 99 تا 249 دلار در سال) همراه باشد. اما اگر می توانید آن را بپردازید و واقعاً می خواهید سئو محلی خود را به سطح بعدی ببرید، میتوانید از آن استفاده کنید

در نظر داشته باشید semrush نیز ابزار دیگری است که میتواند در بهبود نتیاج سئوی شما بسیار مناسب و عالی باشد. اگر میخواهید بدانید semrush چیست؟ مطلبی در سایت را منتظر کرده ایم و میتوانید به آن رجوع کنید

ابزارهای SERP و SEM آنلاین و بسیار عالی است و با Moz Local، سطح دیگری میتوانید برای سایت خود در نظر داشته باشید. شما رتبه بندی و تجزیه و تحلیل بسیاری را میتوانید با همین ابزار داشته باشید.

سخن پایانی

سئوی محلی برای همه ضروری نیست. اگر به ترافیک محلی نیاز ندارید و بیشتر تجارت خود را به صورت آنلاین برای مخاطبان خارج از کشور انجام می دهید، باید کاملاً نگران تاکتیک های سئو اورگانیک باشید.

اما اگر مکان فیزیکی دارید که بخش قابل توجهی (یا واقعاً هر بخشی) از کسب و کار شما را تشکیل می دهد، باید روی سئوی محلی تمرکز کنید. می گویند دهان به دهان بهترین تبلیغات است و این روزها به نظر می رسد که دهان به دهان در شبکه های اجتماعی و سایت های مقایسه‌ای و بررسی بیشتر اتفاق می‌افتد.

در نظر داشته باشید که یک چک لیست سئو سایت بسیار بیشتر میتواند در روند اهداف شما کمک بیشتر داشته باشد تا اینکه بخواهید به صورت پراکنده بر روی سئوی سایت خود کار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی وبسایت


دیاکو عزیزی نیم‌رخ

درباره‌ی نویسنده


دسته‌بندی‌های محبوب


پیوندهای مفید

لینک‌هایی که مفید یافتم و می‌خواهم به اشتراک بگذارم.


دانلود رایگان کتاب هوش مصنوعی مولد چیست؟