خانه » نحوه استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا

نحوه استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا

ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا

از خطرات احتمالی دوری کنید و از مزایای هوش مصنوعی برای تولید محتوا نهایت استفاده را بکنید. رویکرد همکارانه را که تکنولوژی و تخصص انسانی را ترکیب می‌کند، برای خود به وجود آورید.

تولید محتوا و هوش مصنوعی

این مورد از یک سو شامل :

  • افزایش کارآیی.
  • ایده‌پردازی قدرتمند محتوا.
  • تحقیق سریع.

این کارآیی‌ها امکان حرکت سریع‌تر برنامه‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو را فراهم می‌کنند. و در صرفه‌جویی هزینه، بالا بردن ارزش و در برخی موارد، افزایش درآمد تأثیرگذار هستند.

اما مشکلاتی نیز دارند :

  • محتوای عمومی (ممکن است خیلی با کیفیت نباشد)
  • مطالب ناقص و ضعیف.
  • محتوای ناکارآمد.

این نقاط ضعف می‌توانند منجر به تجربه کاربری نامناسب، از دست دادن رتبه‌بندی و حذف از نتایج جستجو شوند.

همچنین، در حالی که به نظر می‌آید هرچه بیشتر افراد از ابزارهای محتوای هوش مصنوعی استقبال می‌کنند، دو جریان فکر درباره استفاده از هوش مصنوعی شکل می‌گیرند:

طرفداران هوش مصنوعی معتقدند که با ابزارهای مناسب، هوش مصنوعی می‌تواند محتواهای آماده را سریع‌تر از آنکه بتوانید گوگل به عنوان هرزنامه تشخیص دهد تولید نماید. مقاله “به‌روزرسانی هرزنامه گوگل” را بخوانید تا در باره آن بیشتر بدانید.

اما برخی بر این باورند که هوش مصنوعی یک ابزار است که درکی به مانند انسان ندارد و نمی‌تواند عمق و محتوای تخصصی را مانند انسان درک کند.

من خودم بیشتر جزو دسته اول هستم و فکر می‌کنم که با استفاده از ابزارهای درست میتوان محتواهای درستی را تولید کند که البته باید انسان در بازنویسی و ویرایش آن مطالب حتما دخیل باشد و نظارت لازم را داشته باشد.

هوش مصنوعی برای تولید محتوا

رویکرد هوش مصنوعی برای تولید محتوا

اگرچه ابزارهای هوش مصنوعی در هر لحظه در حال پیشرفت هستند. اما این به معنای آن نیست که به سادگی از آنها عبور کنیم.

عجولانه تصمیم گرفتن نیز میتواند پیامدهایی داشته باشد. بسیاری از وبسایت پر بازدید و معتبر جهان بعد از بروز رسانی گوگل در مارس 2024 از جستجو و نمایه گوگل حذف شدند.

البته ما نمیدانیم از کدام ابزار هوش مصنوعی استفاده کرده‌اند. اما قطعا مواردی بوده که باعث شده این سایت ها با بروزرسانی جدید گوگل رویکرد خود را تغییر داده باشند.

یک آزمایش جالب با هوش مصنوعی انجام بدید: به داخل ChatGPT برید و پرامپتی را آماده کنید در مورد مطلبی درباره (حل مشکل باطری ماشین ) برای شما محتوایی آماده کند. از چند کلمه کلیدی استفاده کنید. بخشی را به عنوان سوالات متداول نیز آماده کنید و از ChatGPT بخواهید تا برای شما نحوه استفاده باطری را هم در ماشین های مختلف برای شما محتوا آماده کند.

تقریبا کمتر از یک دقیقا طول می‌کشد! خود حال در نظر بگیرید که چند نفر در سراسر جهان ممکن است از همین رویکرد در ChatGPT استفاده کنند. اگر محتوای ایجاد شده با مداخله انسان و ویرایش های منطقی و درست ایجاد نشود قطعا رتبه‌ها و نتایج برتر گوگل را به خود نمی‌بینید.

بیشتر بخوانید : آیا هوش مصنوعی جایگزین متخصصان سئو می شود؟

برای استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوا باید احتیاط کرد و تا زمانی‌که نتوانیم راهی درست در برابر الگوریتم‌های گوگل پیدا کنیم نمیتوانیم برای ایجاد محتوا زیاد روی هوش مصنوعی حساب باز کنیم. این رو هم در نظر بگیرید که الگوریتم‌های گوگل مرتبا در حال بروز رسانی هستند.

ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند به ایجاد محتوا کمک کنند، اما باید از نقض سیاست‌های هرزنامه گوگل خودداری شود. محتوا باید شامل عناصر منحصربه‌فردی مانند دیدگاه‌های کارشناسی یا تجربیات شخصی باشد.هنگام استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی باید از ترکیب اطلاعات از نتایج جستجو بدون افزودن ارزش اضافی خودداری کنید. از ابزارهای هوش مصنوعی برای انجام تحقیقات، ارائه خلاصه محتوا و حتی ارائه بخش‌هایی از متن برای ویرایش استفاده کرد، اما از کپی‌برداری و محتوای عمومی خودداری شود.

دیدگاه من

رویکرد همکارانه با ابزار‌های هوش مصنوعی

اگر می‌خواهید محتوایی داشته باشید که با کمک هوش مصنوعی تولید شده و در برابر الگوریتم‌های گوگل در امان باشد. و به خوانندگان چیزهای ارزشمندی ارائه دهد نیاز به موارد زیر دارید:

نویسندگان و ویراستاران را به طور کامل از پروژه‌های بازاریابی خود حذف نکنید. در عوض، نویسندگان و ویراستارانی را استخدام کنید که بدانند چگونه از ابزارهای هوش مصنوعی مناسب به درستی استفاده کنند.

کمک هوش مصنوعی در ایجاد محتوا

کمک هوش مصنوعی در ایجاد محتوا

  • تولید ایده‌های جدید در عنوان مقاله
  • تهیه یک چارچوب محتوا
  • خلاصه کردن برخی از محتواهای قبلاً منتشر شده

پس این را در ذهن خود داشته باشید: “تنها محتوای با کیفیت دارای ارزش است” و سپس این قوانین را رعایت کنید در حالی که ابزارهای هوش مصنوعی را به فرایند ایجاد محتوا اضافه می‌کنید:

محتوایی تولید کنید که متمرکز بر کاربر باشد، منحصربه‌فرد و ارزشمند و مورد اعتماد، و دارای اعتبار باشد.
تمرکز خود را بر روی ایجاد محتوای مفید که به نیازهای مخاطبانتان پاسخ دهد، قرار دهید.
مطمئن شوید که محتوای شما چیزی منحصربه‌فرد به سوال کاربر اضافه می‌کند و از روش “کپی/چسباندن/تغییر کلمات” خودداری کنید.

نویسندگان و ابزارهای هوش مصنوعی

برای استفاده موفق از هوش مصنوعی در ایجاد محتوا، نیاز است که یک فرایند همکارانه را تنظیم کنید. این شامل همکاری بین نویسندگان و ویراستاران حرفه‌ای و استفاده مناسب از ابزارهای هوش مصنوعی است.

نویسندگان و ویراستاران باید بتوانند از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده کنند و محتوا را بهبود و بهتر کنند.

بیشتر بخوانید : استراتژی برای بازگشت سرمایه در بازاریابی محتوا

تولید محتوای با کیفیت

محتوای تولید شده با هوش مصنوعی باید برای مخاطبان منحصربه‌فرد و ارزشمند باشد. باید به نیازها و مشکلات مخاطبان پاسخ دهد و به آنها کمک کند. و حتما توسط شما ویرایش شده باشد. و درای عمق فکری انسانی باشد.

ارزیابی و بهبود محتوا

هنگام استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی، باید محتوا را با دقت ارزیابی کنید و به آن بخش‌هایی را اضافه یا تغییر دهید تا بهتر شود.

باید با دقت محتوا را ویرایش کنید و مطمئن شوید که محتوای نهایی به کیفیت و استانداردهای مورد انتظار شما مطابقت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی وبسایت


دیاکو عزیزی نیم‌رخ

درباره‌ی نویسنده


دسته‌بندی‌های محبوب


پیوندهای مفید

لینک‌هایی که مفید یافتم و می‌خواهم به اشتراک بگذارم.


دانلود رایگان کتاب هوش مصنوعی مولد چیست؟