خانه » گری ایلیز : آیا سئو سایت مرده است؟

گری ایلیز : آیا سئو سایت مرده است؟

آیا سئو مرده ست؟

گری ایلیز، تحلیلگر جستجوی گوگل و هوش مصنوعی ادعاهای «سئو سایت مرده است» را مطرح می کند و دیدگاه‌هایی را برای متخصصان سئو ارائه می دهد.

پس از رویداد اخیر SERPConf، گری ایلیز، تحلیلگر جستجوی گوگل، دیدگاه‌هایی را به اشتراک گذاشت که نگاهی اجمالی به آخرین روندها و چالش های دنیای سئو ارائه می کرد.

پست لینکدین او به طیف وسیعی از موضوعات مختلف، از مسائل فنی گرفته تا نقش هوش مصنوعی، مروری کلی از وضعیت فعلی صنعت سئو ارائه می دهد.

نشانه‌گذاری های زبان hreflang

یکی از حوزه‌های این بحث، کار بر روی hreflang بود، نشانه‌گذاری که زبان و تغییرات منطقه‌ای وب‌سایت را نشان می‌دهد.

ایلیز مشکلات را مطرح کرد و گفت: «hreflang آزاردهنده است. من مخالف نیستم.»

با این حال، او برای یافتن راه حل بهتر گفت:

“I’m still very open to coming up with something less annoying, but it needs to work for small sites and mammoths as well, while delivering at least the same amount of information.”

من همچنان آماده ارائه چیزی هستم که کمتر آزاردهنده باشد. اما باید برای سایت های کوچک نیز کار کند. در حالی که حداقل همان مقدار اطلاعات را ارائه می دهد.

از سال 2003 گفته می‌شود سئو مرده است

ترس از نو‌آوری و هوش مصنوعی

ظهور هوش مصنوعی، موضوع داغ کنفرانس بود.

در حالی که برخی از حاضران ابراز نگرانی کردند، ایلیز دیدگاه بهتری را ارائه کرد.

“AI is a tool that you can use and, just like with any tool, misuse. It’s not in any way different from any other feature accessible to you.”

هوش مصنوعی ابزاری است که از آن استفاده می‌کنید و درست مانند هر ابزار دیگری نیز می‌توانید از آن سوء استفاده کنید. این هرگز با هیچ ویژگی دیگری که در دسترس شماست تفاوتی ندارد.”

او سئوکاران را تشویق کرد که «از آن هر طور که دوست دارند، آزادانه و نوآورانه استفاده کنند» اما نسبت به مشارکت در زیاد شدن محتوا با کیفیت پایین که در حال حاضر آنلاین وجود دارد هشدار داد.

بیشتر بخوانید : چگونه یک فریلنسر سئو شویم

مهاجرت سایت‌ها: یک چالش پایدار

یکی دیگر از زمینه‌های نگرانی که توسط Illyes مورد توجه قرار گرفت، مشکل جاری مهاجرت‌های سایت و تغییر در ادرس های سایت بود.

او گفت: «این اتفاق نباید بیفتد،» و از مدیران وب‌سایت‌هایی که مشکلات طولانی‌مدت در مهاجرت و تغییرات عمده سایت را تجربه کرده‌اند خواست برای کمک با گوگل تماس بگیرند. (البته این موضوع با توجه به نبود دسترسی و تحریم ایران موضوع کمی پیچیده است.)

افسانه “سئو مرده است”.

ایلیز با پرداختن به ادعای مکرر مبنی بر منسوخ شدن سئو، آن را به عنوان یک پدیده چرخه ای رد کرد.

او خاطرنشان کرد: «هر بار که چیزی در موتورهای جستجو تغییر می‌کند، پست‌های زیادی درباره اینکه سئو اکنون مرده است منتشر می‌شود.

وی با استفاده از تاریخچه موتورهای جستجو افزود:

“Looking at the history of search engines and according to these posts, SEO has been dying since cca 2003. Hell of a slow death.”

“با نگاهی به تاریخچه موتورهای جستجو و بر اساس این پست ها، سئو از حدود سال 2003 در حال مرگ است.”

با تکامل سئو، هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های نوظهور نقش برجسته‌ای را ایفا می‌کنند، بینش ایلیز نشان می‌دهد که هم چالش‌ها و هم فرصت‌هایی وجود دارد.

تمایل او برای رسیدگی به نگرانی‌ها و تصدیق زمینه‌های بهبود، ممکن است گفتگوی بازتر بین Google و متخصصان سئو را تقویت کند.

بیشتر بخوانید : بهینه‌سازی گوگل دیسکاور: راهنمای کامل

آیا واقعا سئو مرده است؟

چندین نکته کلیدی برای متخصصان سئو وجود دارد:

  • منتظر بهبودهای بالقوه hreflang باشید. ایلیز پیشنهاد کرد که تغییرات می تواند گسترده باشد.
  • هوش مصنوعی را مسئولانه بپذیرید. Illyes متخصصان سئو را تشویق می کند تا این فناوری ها را به صورت خلاقانه به‌کار گیرند و در عین حال بر اهمیت حفظ استانداردهای بالا و تولید محتوای با کیفیت تأکید دارد.
  • در مورد مشکلات مهاجرت سایت با گوگل تماس بگیرید. با توجه به اینکه مهاجرت سایت یک نقطه بسیار حساس خواهد بود. توصیه ایلیز برای تشدید مشکلات طولانی مدت نیاز به ارتباط فعال با Google را توصیه می کند.
  • سر و صدای “سئو مرده است” را زیاد گوش نکنید. ایلیز برای کسانی که غرق در رویای مردن سئو هستند یک بررسی واقع‌گرایانه ارائه کرد. درک اینکه صنعت سئو ادعاهای مشابهی را پشت سر گذاشته است. می تواند به شما کمک کند تمرکز خود را حفظ کنید. و همچنان به کار خود با قدرت ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی وبسایت


دیاکو عزیزی نیم‌رخ

درباره‌ی نویسنده


دسته‌بندی‌های محبوب


پیوندهای مفید

لینک‌هایی که مفید یافتم و می‌خواهم به اشتراک بگذارم.


دانلود رایگان کتاب هوش مصنوعی مولد چیست؟